Imię: Samson – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Samson? Kiedy są imieniny Samsona i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Samson

Samson – imię biblijne, wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego ‘siłacz. Przede wszystkim, znane jest głównie za sprawą biblijnej postaci, której siła kryła się w długich włosach. W naszym kraju jest to imię niezwykle rzadkie, nadawane sporadycznie raz na kilka lat, raczej w artystycznych lub intelektualnych rodzinach.

Przede wszystkim, Samson to mężczyzna o silnym charakterze, niezłomny i nieulegający emocjom. Cechuje go opanowanie, gdyż w każdej nawet traumatycznej sytuacji, zachowuje zimną krew, bowiem nic nie jest w stanie go wzruszyć czy wyprowadzić z równowagi. Poza tym, jest on człowiekiem zaborczym, musi mieć wszystko co najlepsze, nie toleruje produktów gorszej jakości, w związku z czym nosi wyłącznie markowe ubrania i porusza się luksusowymi samochodami. Niestety, związek z nim nie należy do najłatwiejszych , gdyż jest niesamowicie zazdrosny, nie znosi gdy inna mężczyzna wpatruje się w jego ukochaną, co często kończy się nawet awanturą, chociaż małżonka zazwyczaj nie jest niczemu winna. Ponadto, dzieci mają z nim ciężko, ponieważ bezdyskusyjnie muszą przestrzegać jego zasad, które zwykle posiadają wiele do życzenia. Bywa apodyktyczny, w związku z czym kiedy są już dorosłe, zazwyczaj wyprowadzają się z domu, by uciec od jego ciągłych wymówek czy rozkazów.

Warto również podkreślić to, iż Samson jest typem samotnika, posiada niewielu znajomych i przyjaciół, co jest w dużej mierze winą jego ciężkiego charakteru. Oprócz tego, raczej nie ma w zwyczaju się zwierzać ze swoich problemów, woli sam się z nimi uporać, ponieważ proszenie kogoś o pomoc uwłacza jego poczuciu własnej godności. Samson nie zabiera też często głosu, w szczególności kiedy rozmowa toczy się na tematy, które w ogóle go nie interesują. Z pewnością, preferuje on wolne zawody, gdyż praca w zespole nie jest dla niego, ponieważ nie umie pracować w grupie. Na uwagę zasługuje fakt, iż Samson mimo wielu swych wad posiada dobre serce, oddany jest swym bliskim, ale nie potrafi pokazać im swoich uczuć, dlatego często oni myślą, że nie są dla niego ważni. Trzeba wspomnieć też o tym, iż mężczyzna o tym imieniu zazwyczaj ma jakąś ciekawą pasję kolekcjonerską, której poświęca wiele czasu, gdyż dzięki niej czuje się spełnionym człowiekiem, zwłaszcza gdy jego zbiory robią wrażenie na osobach, którym je pokazuje.

Imieniny Samsona

Samson obchodzi imieniny: 27 czerwca, 10 lipca oraz 28 lipca.

Znani imiennicy

  • Samson – postać biblijna,
  • Samson Yego – kenijski lekkoatleta, sprinter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *