Imię: Penelopa – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Penelopa? Kiedy są imieniny Penelopy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Penelopa

Penelopa – imię pochodzenia greckiego, wywodzącego się od słowa πηνελοψ , które jest określeniem jednego z gatunków kaczki. Trzeba powiedzieć o tym, iż to imię w naszym kraju występuje niezwykle rzadko i jest głownie kojarzone z literacką postacią – Penelopą, żoną Odyseusza, która czekała wiernie na powrót męża z wojny trojańskiej przez 20 lat.

Nie ulega wątpliwości to, że kobieta o tym imieniu jest niezwykle cierpliwa, bowiem potrafi latami czekać na to, by odnieść w życiu sukces lub spotkać miłość swojego życia i zwykle się jej to udaje. Ponadto, posiada łagodne usposobienie, nienaganne maniery i porusza się z gracją, dlatego wiele osób postrzega ją jako prawdziwą damę. Nie angażuje się towarzysko, ponieważ nie lubi wielkich zbiorowisk ludzi. Nie interesuje się plotkami oraz nie ma w zwyczaju wtrącać się w sprawy innych osób. Z pewnością, jest idealną powierniczką największych sekretów, które za żadne skarby nie zdradziłby ich nikomu.

Warto zwrócić uwagę na to, iż Penelopa lubi samotność, nie posiada zbyt wielkiego grona przyjaciół, gdyż nie odczuwa potrzeby zwierzenia się bliskim ze swoich problemów. Oczywiście, nie można powiedzieć, iż stroni ona od ludzi, raczej starannie sobie dobiera znajomych. Ponadto, zazwyczaj posiada talent artystyczny, uwielbia malować, w szczególności pejzaże, co pozwala się jej wyciszyć i odprężyć. Bywa, iż w pełni oddaje się też fotografii, ale tradycyjnej, gdyż uważa, że zdjęcia wykonane cyfrówką to nie to samo, co fotografie zrobione aparatem analogowym. Penelopa jest przywiązana do tradycji, nie lubi ciągłych zmian ani ryzyka, w związku z czym niechętnie też wychodzi za mąż, ponieważ wiąże się to z dużymi zmianami w jej życiu. Jeżeli decyduje się na małżeństwo, to tylko wtedy gdy jest naprawdę zakochana.

Imieniny Penelopy

Penelopa obchodzi imieniny 5 maja.

Znane postacie

  • Penelopa – żona Odyseusza, bohatera eposu „Odyseja” Homera,
  • Penelope Anne Coelen – Miss World w 1958 roku,
  • Peneplope Cruz – aktorka,
  • Penelopa Flamel – żona Nicolasa Flamela,
  • Penelopoe Ann Miller – amerykańska aktorka,
  • Penelope Plummer – Miss World w 1968 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *