Imię: Symeon – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Symeon? Kiedy są imieniny Symeona i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Symeon

Symeon – imię biblijne, pochodzi od hebrajskiego wyrażenia szim on ‘(Bóg) wysłuchał’. Pierwotnie było noszone przez wiele postaci biblijnych, m.in. przez Piotra Apostoła. Warto zaznaczyć to, że to imię jest bardzo popularne w wielu krajach, gdyż występuje w licznych językach, np. we francuskim, angielskim, niemieckim (Simon), hiszpańskim (Simon), łacińskim Simeonus, (Symeon), węgierskim (Semjén). W naszym kraju jest znane od średniowiecza, kiedy to pojawiło się w dwóch formach – Symeon i Szymon.

Symeon to osoba bardzo miła, kulturalna, otaczajaca się ludźmi. Przede wszystkim, poważnie podchodzi do życia, zawsze wie, czego che i nigdy nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka. Oprócz tego, to typ racjonalisty, który nigdy nie ulega skrajnym emocjom, nie ucieka w świat marzeń ani nie ulega iluzji. Z pewnością, dla wielu jest autorytetem, ponieważ jest człowiekiem prawym, sprawiedliwym, zawsze postępującym w zgodzie z kodeksem prawnym i moralnym.

Nie zapominamy także o tym, iż Symeon to człowiek sukcesu, który osiąga w życiu wiele dzięki swej pracowitości i sumienności. Wykazuje zdolności w licznych dziedzinach, ale przeważnie specjalizuje się w jednej profesji, w której jest perfekcjonistą. Ponadto, potrafi rozmawiać z innymi, umie słuchać, a także udzielać cennych rad. Należy zwrócić uwagę na to, że Symeon jest osobą bardzo  rodzinną, dba o swoich bliskich i troszczy się o to, by zapewnić im godziwy byt. Poza tym, jest cenionym pracownikiem, gdyż cechuje go ogromna kreatywność, potrafi w lot wpaść na rozwiązanie każdego problemu. Niestety ma jedną okropną wadę, mianowicie zdarza mu się być niepunktualnym, co denerwuje nie tylko jego pracodawcę, ale i wszystkich znajomych.

Imieniny Symeona

Symeon imieniny obchodzi w następujące dni: 16 lutego, 18 lutego, 23 maja, 26 lipca, 3 sierpnia oraz 8 października.

Znani imiennicy

  • Symeon (Szymon) Słupnik Młodszy,
  • Symeon Stylita Młodszy – święty kościoła katolickiego i prawosławnego,
  • Simon Ammann  – skoczek narciarski,
  • Simon Cowell – angielski łowca talentów i producent telewizyjny,
  • Simeon Jackson – kanadyjski piłkarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *