Imię: Kilian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Kilian? Kiedy są imieniny Kiliana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kilian

Kilian – imię będące angielskim, polskim i niemieckim odpowiednikiem celtyckiego imienia Cillian. Otóż, wywodzi się ono od słowa cellach i oznacza ‘wojna’ albo od wyrazu call znaczącego ‘kościół’, a więc może określać ‘małego bojownika, rycerza’ bądź ‘mnicha’. Warto zaznaczyć to, iż występowało ono w Polsce już od czasów średniowieczna, współcześnie należy do bardzo rzadkich imion.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest bardzo opanowany, trudno wyprowadzić go z równowagi, dlatego można go nazwać oazą spokoju. Z pewnością, potrafi bronić swojego stanowiska i zawsze walczy o swoje, nigdy się nie poddaje, ponieważ nie jest to zgodne z jego naturą. Oczywiście, ma swoje zasady, którym zawsze jest wierny. Cechuje go sprawiedliwość i prawdomówność. Oprócz tego, nie ma w zwyczaju dużo mówić, raczej staranie dobiera słowa, dlatego jego wypowiedzi są logiczne i sensowne. Kilian jest także typem indywidualisty, najchętniej udaje się w samotne podróże, nie lubi gwaru ani ścisku miejskiego, w związku z czym najczęściej osiedla się na wsi, gdzie ma ciszę i spokój.

Należy również podkreślić to, iż Kilian to urodzony organizator, potrafi wszystko świetnie zaplanować i to na czas, w związku z czym idealnie się sprawdza na stanowiskach kierowniczych, tym bardziej że cieszy się o dużym autorytetem wśród pracowników. Z pewnością, zawsze można nim polegać, nie odmówi nikomu pomocy, gdyż później dręczyłyby go ogromne wyrzuty sumienia. Wielką zaletą mężczyzny o tym imieniu jest pogoda ducha i nieustający optymizm, którym zaraża wszystkich dookoła. Poza tym, Kilian nie przywiązuje wagi do rzeczy materialnych, które według niego nie są człowiekowi potrzebne do szczęścia. Nie zapominamy także o tym, że ważna jest dla niego rodzina, którą zwykle zakłada dosyć wcześnie, bowiem uwielbia dzieci i jest gotów zrobić dla nich wszystko. Jednakże zawsze żeni się z miłości, bowiem małżeństwo z rozsądku według niego nie może być naprawdę szczęśliwe. Nie ulega wątpliwości to, że najbliżsi Kiliana mogą się czuć bezpiecznie, gdyż na pewno zadba o ich godziwe życie.

Imieniny Kiliana

Kilian imieniny obchodzi 8 lipca.

Znani imiennicy

  • św. Kilian z Würzburga – biskup i męczennik,
  • Cillian Murphy – irlandzki aktor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *