Imię: Sylwin – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Sylwin? Kiedy są imieniny Sylwina i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sylwin

Sylwin – jest to imię pochodzące się z języka łacińskiego. Wywodzi się od innego imienia, Sylwiusz, do którego dodano przyrostek -inus, który pełnił funkcję zdrabniającą lub wskazywał na pochodzenie od kogoś. Obydwa te imiona wywodzą się od słowa „silvio”, tłumaczonego jako „leśny, dziki, zyjący w lesie”. Imię Sylwin znane jest w Polsce co najmniej od 1847 roku. Jest imieniem rzadko występującym w naszym kraju.

Sylwin wyróżnia się aktywnością i dynamizmem. Cechuje go ambicja i błyskotliwość, obdarzony jest precyzyjnym umysłem. Zawsze osiąga to, co sobie zamierzył, poświęcając na to konieczną ilość czasu. Ma naturę perfekcjonisty, boleśnie odczuwa każdą porażkę. To czuły, kochający mężczyzna, jednak czasem bywa nieco szorstki. Bardzo kocha żonę i dzieci. Jeśli zostanie zdradzony, cierpi mocno i długo. Ma silną wolę i jest bardzo pracowity.

Sylwin nie ma zbyt łatwego charakteru, ma wysoki poziom pobudliwości i często bywa mściwy. Może się odnaleźć jako matematyk, prawnik bądź administrator, świetnie też poradzi sobie w świecie radia lub telewizji. Ma silnie rozwiniętą intuicję, jest ciekawy świata, czasem aż do poziomu niedyskrecji. Jego poczucie przyjaźni jest silnie rozwinięte, zdarza się jednak, że pragnie kogoś uszczęśliwić na siłę.

Imieniny Sylwina

Sylwin imieniny może obchodzić w następujące dni: 17 lutego, 12 września oraz 28 września.

Znani imiennicy

  • Silvino Francisco — południowoafrykański zawodowy snookerzysta
  • Silvino García Martínez — kubański szachista, pierwszy arcymistrz w historii tego kraju
  • Konstanty Sylwin Jakimowicz — architekt warszawski
  • Silvino de Almeida Louro — były portugalski bramkarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *