Imię: Sebastian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Sebastian? Kiedy są imieniny Sebastiana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sebastian

Sebastian – imię męskie pochodzenia greckiego. Pochodzi ono od greckiego słowa sebastos oznaczającego „czcigodny, dostojny, wysoko postawiony, mądry”. Znaczeniowo imię to odpowiada łacińskiemu Augustus. Patronem imienia jest św. Sebastian, męczennik, rzymski oficer i pretorianin. Jest on patronem łuczników i żołnierzy.

Mężczyźni o imieniu Sebastian należą z całą pewnością do idealistów. W życiu przyświecają im szlachetne wartości i idee i to one są dla niego ważniejsze niż praktyczne, zdroworozsądkowe zachowania i postawy. Prawie każdy Sebastian ma pewną idee fixe, której oddaje swoje życie, swój czas lub która określa w wyraźny sposób jego postępowanie i postawę życiową. W imieniu tej idei będzie kłócił się, walczył, uparcie dążył do realizacji działań związanych z tą ideą. Jest Sebastian zdecydowanym, silnym wewnętrznie, ale i dobrym i łagodnym mężczyzną. Praca odgrywa bardzo ważną rolę w jego życiu – daje mu możliwość realizacji swoich ideałów i wewnętrznych możliwości. Gdy ma jakieś problemy emocjonalne, interpersonalne, ratuje się wówczas pracą, która pomaga mu uzyskać równowagę wewnętrzną.

Mężczyźni o tym imieniu często uczestniczą żywo i aktywnie w życiu społecznym. Bardzo często będą angażować się w działalność polityczną, samorządową swojej najbliższej okolicy, będą aktywnymi społecznikami, pragnącymi polepszyć życie danej grupy ludzi w określonej dziedzinie. Gdy zapalą się do jakiegoś projektu, oddają mu całe swoje serce i umysł i walczą w imię idei nie zważając na własne korzyści lub straty. Sebastian wyróżnia się pasją, gorącym zaangażowaniem w różnorodne społeczne inicjatywy i bezinteresownością. Liczy się dla niego przede wszystkim możliwość działania, wpływania na rzeczywistość, a nie same rezultaty i wymierne korzyści takiej działalności. Idealista szanujący innych ludzi.

Imieniny Sebastiana

Sebastian imieniny obchodzi 20 stycznia, 30 stycznia, 8 lutego, 10 września, 16 września, 16 grudnia oraz 31 grudnia

Znani imiennicy

  • Jan Sebastian Bach – słynny kompozytor niemiecki doby baroku, jeden z najwybitniejszych muzyków w historii tej dyscypliny sztuki;
  • Sebastian Karpiel-Bułecka – wokalista zespołu Zakopower, muzyk ludowy;
  • Sebastian Vettel – niemiecki kierowca Formuły 1;
  • Sebastian Riedel – muzyk, gitarzysta, syn Ryszarda Riedla;
  • Sebastian Klonowic – poeta polski żyjący w XVI wieku, kompozytor, zwolennik ruchu reformacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *