Imię: Wiktor – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Wiktor? Kiedy są imieniny Wiktora i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Wiktor

Wiktor – imię męskie, pochodzące od łacińskiego słowa ”victor’ , oznaczającego „zwycięzca”.

Osoby o tym imieniu dobrze czują się we własnej skórze. Bardzo rodzinni i przywiązani do bliskich. Z natury są bardzo wrażliwymi ekstrawertykami. Poczucie bezpieczeństwa zyskują dopiero wtedy, gdy są całkowicie pewni mocnych struktur rodzinnych.

Nienawidzą rad, zwłaszcza tych udzielanych po fakcie. Cechuje ich nadmierna drażliwość, przez co często zaskakują, a wręcz irytują innych swoimi reakcjami. Są nadpobudliwi, co wyraża się zarówno w ich chaotycznych gestach, jak i słowach.

Bezczynność ich zabija. Działanie to ich żywioł. Pilni, przedsiębiorczy, niezwykle staranni i precyzyjni. Mają dobrą intuicję, którą jednak rzadko wykorzystują. Przeważnie służy im ona do osiągania sukcesów w przeróżnych grach, a i tak uważają, że po prostu mieli szczęście.

Posiadają inteligencję syntetyczną. Nie znoszą zagłębiać się w szczegóły. Błyskotliwi, czasem uszczypliwi, lecz nie w sposób złośliwy, a raczej sympatyczny.

Bardzo uczuciowi, czasami wręcz nadmiernie. Swój wrodzony czar i urok wykorzystują w kontaktach z kobietami, którym za wszelką cenę chcą się podobać. Obietnice nie mają dla nich żadnego znaczenia, dlatego nie należy przywiązywać nadmiernej wagi do tego, co mówią.

Charakterystyczni ze względu na swój dynamizm. Urodzeni pozerzy i pokerzyści w każdej dziedzinie życia. Uwielbiają blefować. Za to dobrze gotują i są doskonałymi gospodarzami.

Imieniny Wiktora

Imieniny Wiktora są obchodzone najczęściej: 6 marca, 2 kwietnia,21 maja, 21 lipca i 28 lipca. Wiktor może obchodzić imieniny także: 22 lutego, 25 lutego, 27 lutego, 12 kwietnia, 8 maja, 14 maja, 17 maja, 28 maja, 24 lipca, 8 sierpnia, 19 sierpnia, 23 sierpnia, 10 września, 14 września, 16 września, 22 września, 30 września, 17 października, 13 listopada, 15 grudnia, 29 grudnia.

Znani imiennicy

  • Wiktor Osiatyński – pisarz, publicysta, działacz społeczny
  • Wiktor Zborowski – polski aktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *