Imię: Rufin – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Rufin? Kiedy są imieniny Rufina i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Rufin

Rufin – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Pierwotnie wiązało się ono z imieniem Rufus i oznaczało „należący do Rufusa”. Samo zaś imię Rufus oznacza „rudowłosy”. Patronem tego imienia jest św. Rufin (zmarły w 304 r.).

Mężczyzna o imieniu Rufin jest twardo stąpającym po ziemi realistąPotrafi być obiektywny w każdej sytuacji, a dzięki znakomitemu zmysłowi obserwacji, potrafi uczyć się na cudzych błędach. Rufin ceni sobie przede wszystkim spokój i ład i będzie zawsze starał się żyć pokojowo z wszystkimi, on będzie tym, który rozładowuje napięcie, łagodzi konflikty i dąży do pokojowego rozwiązania problemów. Mężczyźni o tym imieniu nie lubią konfrontacji, kłótni i konfliktów, a wraz ze spokojnym, flegmatycznym usposobieniem udaje im się zazwyczaj żyć w upragnionym spokoju. Zawsze są chętni do pomocy potrzebującym i można na nich bezwzględnie polegać. Zrobią wszystko, by pomóc przyjaciołom i bliskim sobie osobom, a w zamian nie oczekują niczego.

Mężczyźni o imieniu Rufin cechują się żywą inteligencją i doskonałą pamięcią. Nie mają trudności z uczeniem się, przyswajaniem nowej wiedzy i nowych umiejętności. Jego cechą charakterystyczną jest również niespożyta ciekawość – interesują się ludźmi, światem, nauka, kulturą, a ich zainteresowania się bogate. Często muszą zrezygnować z jednych pasjonujących zajęć, by móc zajmować się inną swoją pasją. Jest osobą towarzyską, chętnie przyjmuje gości, chętnie i uważnie wysłuchuje zwierzeń przyjaciół, zawsze gotowy do pomocy, do udzielenia wsparcia. Z tego powodu często inni nie pomyślą, że i on może od kogoś potrzebować pomocy. Kocha życie i wszelkie jego przejawy, ważne jest dla niego ciepłe i zgodne życie rodzinne.

Imieniny Rufina

Rufin imieniny obchodzi 14 czerwca, 29 lipca oraz 11 sierpnia.

Znani imiennicy

  • Rufin z Akwilei – teolog, historyk Kościoła katolickiego, tłumacz dzieł chrześcijańskich z greki na łacinę;
  • Rufin Syryjczyk – pisarz wczesnochrześcijański;
  • Rufin Piotrowski – uczestnik powstania listopadowego, działacz polityczny, pisał pamiętniki;
  • Rufin MC – polski raper.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *