Imię: Ernest – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ernest? Kiedy są imieniny Ernesta i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ernest

Ernest – imię pochodzenia staroniemieckiego, wywodzi się od słowa ernust ‘poważny, uparty, wytrwały’. Należy znaczyć, że to imię pojawiło się w Polsce już w wieku XII, jednak dużą popularnością cieszy się wyłącznie na Śląsku. Nie ulega wątpliwości to, iż mężczyzna o tym imieniu jest typem marzyciela, który wyróżnia się niesamowitą wyobraźnią. Ponadto, zawsze podąża swoimi ścieżkami i niewiele osób jest w stanie dostać się do jego wyimaginowanego świata.

Oczywiście, kocha przebywać w towarzystwie innych osób, ale tylko dlatego że ma komu opowiadać swoje niezwykłe przygody, które nawiasem mówiąc, są przeważnie zmyślone. Oprócz tego, jest pasjonatem niezwykłych, można nawet rzec, iż niebezpiecznych zadań, których nikt nie chce się podjąć Ernest kocha ryzyko, często robi coś, później myśli i nieustannie naraża swoje zdrowie i życie podczas wykonywania zadań, które mają na celu udowodnić, jaki to on jest odważny.

Jego ogromną zaletą jest wspaniały instynkt, który rzadko go zawodzi. Przede wszystkim potrafi świetnie analizować sytuację, przewidzieć ruchy innych osób i odpowiednio zareagować, dlatego uwielbia różnego rodzaju konkurencje, w których zazwyczaj zwycięża. Poza tym, ciągle jest w podróży, nie lubi przebywać zbyt długo w domu, dlatego jeżeli decyduje się na założenie rodziny, robi to przeważnie już w późnym wieku. Warto podkreślić to, że na swoje niezwykłe eskapady udaje się samotnie lub ze znajomymi, zaś żonę i dzieci zostawia w domu, gdyż nie che narażać ich na liczne niebezpieczeństwa.

Poza tym, Ernest nie ma w zwyczaju wyręczać się innymi, dlatego wszystko robi sam. Niestety, nie zawsze umie poradzić sobie z wszystkimi obowiązkami, które po prostu go przytłaczają. Kiedy zmuszony jest kogoś innego poprosić o pomoc, przymierza się do tego kilka razy, bowiem bardzo ciężko jest mu się przyznać do tego, że sobie z czymś nie radzi. Nie ulega wątpliwości to, iż wszelkie porażki bardzo go przygnębiają, ale nigdy otwarcie nie da tego po sobie poznać, bowiem woli udawać, że nic strasznego się nie stało.

Imieniny Ernesta

Imieniny Ernesta są obchodzone najczęściej 27 marca, lecz Ernest może także obchodzić imieniny: 12 stycznia, 13 marca oraz 13 lipca.

Znani imiennicy

  • Ernest Malinowski – reżyser,
  • Ernest Hemingway –  pisarz,
  • Ernst Theodor Fieldorf – zastępca dowódcy AK,
  • Ernest Rutherford – fizyk,
  • Ernest Ingmar Bergman – reżyser,
  • Ernest Bryll – poeta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *