Imię: Estera – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Estera? Kiedy są imieniny Estery i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Estera

Estera – to imię pochodzenia biblijnego. Estera według Starego Testamentu była żoną króla perskiego, Kserksesa I, która zapobiegła pogromowi swego ludu przez królewskiego wezyra Hamana. Nosiła je bohaterka Księgi Estery. Wywodzi się od perskiego słowa ‘setarah‘ oznaczającego ‘gwiazda‘. Imię to kojarzy się z wojowniczym, twardym charakterem.

Osoby, które je posiadają, zuchwale walczą o to co zostało im dane, więc nie tak łatwo im coś odebrać, dlatego też nie bez powodu ich totemem jest leopard. Uważa się, że kobiety o tym imieniu umieją zapanować nad sobą w każdej, nawet najbardziej stresującej sytuacji. Z drugiej strony Estera, mimo że niesamowicie silna, jest mało kobieca.  Nie jest skłonna wierzyć w prawdziwą miłość czy przyjaźń, nie ufa uczuciom drugiej osoby. Nie jest wrażliwa na wszelkie niepowodzenia i doskonale sobie z nimi radzi.

Ocenia wszystko według własnego punktu widzenia, nie ulega wpływom, co utrudnia innym przekonanie ich do zmiany zdania. Jej pewność siebie graniczy niemalże z pychą. Z odwagą broni roli kobiety w świecie. Pasjonują ją wszelkie zawody związane z walką, np. lekarka, pielęgniarka,  dyrektorka, działaczka polityczna czy związkowa. Estera posiada doskonałe umiejętności rządzenia i radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach. W podejmowaniu decyzji kieruje się tylko i wyłącznie logiką i rozumem.

Uważa się, że Estera staje się bardzo szybko dojrzała i odpowiedzialna, a przy tym samowystarczalna i niezależna. Nie lubi się rozczulać i wyrażać swoich uczuć otwarcie. Mówi się, że kobiety o tym imieniu cechuje nieco męska sylwetka. Natomiast życie seksualne jest dla nich tematem tabu. Nigdy nie pozwalają sobie na wzbudzenie w sobie zwierzęcych popędów.

Imieniny Estery

Estera imieniny obchodzi dnia 17 lipca.

Znane osoby o imieniu Estera

  • Esterka, faworyta króla Kazimierza Wielkiego, matka jego synów Niemiry i Pełki
  • Estera Golde-Stróżecka, pol. i fr. działaczka polit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *