Imię: Honorata – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Honorata? Kiedy są imieniny Honoraty i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Honorata

Honorata – żeński odpowiednik imienia Honorat, które oznacza w języku łacińskim „czczony, szanowany, wymagający szacunku”.

Kobiety o imieniu Honorata są niezależnymi, pewnymi siebie i sprawiedliwymi osobamiHonorata jest zazwyczaj kobietą bardzo inteligentną i błyskotliwą, która nie boi się trudnych zadań i nowych wyzwań. Ceni sobie przede wszystkim wolność myśli i wolność słowa oraz niezależność. Nie cierpi, gdy ktoś próbuje podporządkować ją sobie, narzucić jej swoje zdanie lub kierować jej działaniami i decyzjami. Za to sama bardzo lubi kierować innymi ludźmi, dowodzić grupie pracowników i jest w tym świetna. Dzięki pewności siebie, pracowitości i dużym ambicjom osiąga znaczne sukcesy zawodowe i uznanie w swoim środowisku. Z szacunkiem traktuje każdą osobę, choćby nie zgadzała się z nią w kwestiach zasadniczych. Jednocześnie sama wymaga od innych traktowania z szacunkiem. Honorata jest zazwyczaj kobietą silną wewnętrznie, stałą w przekonaniach. Nie podlega zmiennym nastrojom, nie ulega emocjom czy intuicji, a kieruje się zazwyczaj stałymi przekonaniami i jasnymi zasadami.

Honorata jest zawsze bardzo dokładna i skrupulatna w wypełnianiu swoich obowiązków i zobowiązań. Jeśli coś robi, możemy być pewni, iż zrobi to dokładnie, perfekcyjnie i profesjonalnie. Także jej inteligencja, sposób myślenia cechuje się ścisłością, konkretnością. Nie lubi niechlujstwa i bylejakości w każdej dziedzinie życia. Każdy postawiony sobie cel realizuje konsekwentnie i do końca, nie zatrzymuje się w połowie drogi, nie zmienia zdania. Niejednokrotnie odbierana z tego powodu przez otoczenie jako nadmierna pedantka i nadgorliwa osoba. W stosunku jednak do bliskich sobie osób jest delikatna i wyrozumiała. W głębi duszy Honorata jest bardzo wrażliwa, ale nie pokazuje tego, gdyż boi się być skrzywdzona przez innych.

Imieniny Honoraty

Honorata imieniny obchodzi 11 stycznia, 16 stycznia, 22 lutego oraz 22 grudnia.

Znane imienniczki

  • Honorata z Pawii – święta katolicka pochodzenia włoskiego, żyjąca w V wieku, siostra św. Epifaniusza;
  • Honorata Leszczyńska – polska aktorka teatralna, żyjąca w latach 1864-1937;
  • Honorata Skarbek – młoda polska wokalistka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *