Imię: Gaja – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Gaja? Kiedy są imieniny Gai i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Gaja

Gaja – to imię o pochodzeniu łacińskim, będące żeńskim odpowiednikiem męskiego imienia Gajusz. Imię Gaius było bardzo popularne w starożytnym Rzymie. Tłumaczy się je jako „cieszący rodziców”, więc analogicznie Gaja to „ciesząca rodziców”. jest to także imię greckiej bogini ziemi, pramatki wszystkiego, co żyje i wyrasta z ziemi. W Polsce występuje bardzo rzadko. Jego formą pochodną jest imię Kaja.

Gaja to kobieta obdarzona bardzo dobrą intuicją, która rzadko ją zawodzi, pozwala jej natomiast nieomal bezbłędnie oceniać ludzi i sytuacje. Jest bardzo samodzielna, przedsiębiorcza i rezolutna, chętnie pomaga innym. Cicha i skromna, zna jednak swoją wartość. Sumiennie wypełnia swe obowiązki, jest wytrwała i cierpliwa w oczekiwaniu na realizację swych planów i zamierzeń.

Gaja ma sympatyczne, zrównoważone usposobienie, spokojny umysł i silną wolę. Z godnością znosi wszelkie przeciwności. Jej celem jest osiągnięcie spokoju i zadowolenia, bardzo ważna jest dla niej przyjaźń i miłość. Jest zdecydowana, umie dobrze rządzić innymi. Jest dobrą żoną i matką. Lubi kontakt z naturą, chętnie samotnie spaceruje wśród drzew. Często jest zbyt ufna, co naraża ją na rozczarowania. Jest uparta i trudno jej wyperswadować odstąpienie od raz podjętej decyzji, czy to dobrej, czy złej.

Imieniny Gai

Gaja imieniny najczęściej obchodzi dnia 27 września, ale Gaja może także obchodzić imieniny: 28 lutego, 10 marca, 22 kwietnia oraz 14 października.

Znane imienniczki

  • Gaja Grzegorzewska — polska pisarka, autorka kryminałów
  • Gaja Kuroń — polska opozycjonistka, pierwsza żona Jacka Kuronia, matka Macieja Kuronia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *