Imię: Igor – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Igor? Kiedy są imieniny Igora i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Igor

Igor to imię pochodzenia skandynawskiego. Na podstawie języka staroruskiego zostało przekształcone ze słowa „Ingwar”. Składa się z dwóch cżłonów: „Ing-„, które wywodzi się od jednego z germańskich bogów, oraz staro-wysoko-niemieckiego „wart”, oznaczającego „stróż, pasterz”.

Osoby noszące imię Igor są osobami bardzo tajemniczymi i zamkniętymi w sobie. Żyją w swoim własnym świecie, nie dopuszczając do niego nikogo. Bardzo cenią sobie spokój, nie znoszą codziennej bieganiny i szarości. Stronią od ludzi. Najlepiej czują się w swoim własnym towarzystwie, gdzieś w otoczeniu zieleni, gdzie nikt nie zakłóca ich przestrzeni życiowej.

Zazwyczaj nie lubią uwidaczniać swych uczuć. Od najmłodszych lat walczą o swoje, zdobywając sobie przy tym wielu wrogów. Lecz to nie jest dla nich żadną przeszkodą, wręcz przeciwnie – ich działanie wyraża się poprzez walkę. Nie tolerują cwaniactwa i kombinatorstwa.

Można powiedzieć, że kroczą do celu po trupach, gdyż śmiało brną do przodu nie zważając na nic i na nikogo. Nie znoszą ludzkich słabości, więc zrozumienia na pewno u nich nie znajdziemy. Wychodzą z założenia, że lepiej iść do przodu popełniając po drodze kilka gaf i pomyłek, niż mieć racje i ciągle stać w tym samym miejscu.

Lubią wyznaczać sobie cele, najczęściej takie, które ciężko osiągnąć. Dzięki wrodzonemu uporowi jednak zazwyczaj osiągają wszystko, co sobie zaplanowali. Są wierni swoim ideałom i zasadom.

Imieniny Igora

Imieniny Igora są obchodzone najczęściej dnia 5 października, lecz Igor może także obchodzić imieniny 5 czerwca.

Znani imiennicy

  • Igor Lewczuk – polski piłkarz, zawodnik Znicza Pruszków
  • Igor Kwiatkowki – polski artysta kabaretowy
  • Igor Herbut – polski piosenkarz pochodzenia łemkowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *