Imię: Ilona – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Ilona? Kiedy są imieniny Ilony i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ilona

Ilona to imię pochodzenia węgierskiego. Jest to forma pochodna od Heleny.

Ilona to kobieta, która jest typem romantyczki, która wiecznie marzy o znalezieniu idealnego mężczyzny. Często jej radosny sposób bycia budzi zazdrość w innych kobietach. Ma pozytywne podejście do życia i zawsze optymistycznie patrzy na świat.

Jest to kobieta z klasą i  zasadami. Pewność siebie i silny charakter pozwalają jej na osiągnięcie wymarzonej kariery. Nie poddaje się mimo porażek i pewnych niepowodzeń. Wręcz przeciwnie zawsze wytrwale walczy o swoje racje. Czasem chce zwrócić na siebie uwagę wszystkich dookoła opowiadając o sobie, ale ma również wiele sekretów, które zachowuje wyłącznie dla siebie i pod żadnym pozorem nie zamierza ich zdradzić nikomu, nawet najbliższej przyjaciółce. Co ciekawe lubi plotkować i interesuje się życiem innych, ale nie życzy sobie kiedy inni obgadują właśnie jej zachowanie lub sposób bycia.
Jest obowiązkowa, staranna i dba o każdy nawet najmniejszy szczegół. Lubi skupić się na tym co robi i nienawidzi kiedy ktoś jej w tym przeszkadza. Liczbą imienia jest ósemka, która oznacza że Ilony wybierają życie surowe i zorganizowane. Kobiety te uwielbiają być odpowiedzialne, a co najważniejsze lubią mieć władzę. Nigdy nie zrażają się ilością czekających na nie zadań i zawsze podejmują wyzwanie. Dają przykład innym i są godne naśladowania. Co ciekawe nie lubią gdy życie uklada im się zbyt lekko.

Przyjaciele i znajomi zwracają się do niej używając zdrobnień takich jak: Ajlon, Ajlona, Dżajlon, Dżajlona, Dżaljonka, Dżilona, Filonek, Ikona, Ikula, Ikulka, Ikunia, Ikuś, Ila, Ilcia, Ileczka, Ilek, Ili, Ilka, Ilkuś, Ilo, Ilofona, Ilon, Iloncia, Iloncza, Ilonczi, Iloneczka, Ilonex, Ilonia, Ilonica, Ilonides, Ilonita, Ilonka, Ilonoida, Ilonqa, Ilonuś, Iloona, Iloraz, Ilosia, Ilośka, Ilson, Ilsonek, Ilu, Ilunia, Iluniek, Ilusia, Iluszka, Iluśka, Iluń, Ilą, Ineczka, Inia, Inka, Inusia, Inuś, Isia, Isiak, Isiek, Isiula, Iska, Iła, Jelonaaa, Jelonek, Jelonka, Lila, Lilka, Lilo, Lioncia, Lona, Loncia, Loneczka, Lonia, Lonica, Lonka, Lonuś,Lusia, Luś, Luśka, Ląka, Niocha, Nona, Noneczka, Nonka, Olinka.

Imieniny Ilony

Imieniny Ilony są obchodzone najczęściej dnia 18 sierpnia, lecz Ilona może także obchodzić imieniny 27 stycznia oraz 23 kwietnia.

Znane imienniczki

  • Ilona Felicjańska – polska modelka
  • Ilona Gierak – polska siatkarka
  • Ilona Łepkowska – polska scenarzystka
  • Ilona Ostrowska – polska aktorka
  • Ilona Senderek – polska łyżwiarka figurowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *