Imię: Irmina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Irmina? Kiedy są imieniny Irminy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Irmina

Irmina – imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Imię pochodzi od zdrobnienia grupy imion rozpoczynających się na irm-, a cząstka ta pochodzi od słowa irmen, oznaczającego „czczony, szanowany”. Skróconą formą tego imienia jest imię Irma.

Kobiety o imieniu Irmina są spokojnymi, stałymi kobietami, nie lubiącymi przede wszystkim burzliwych zmian i nieoczekiwanych zwrotów w ich życiu. Lubią uporządkowane, płynące znanym im nurtem życie, a same posiadają stałe przekonania, które bardzo rzadko ulegają zmianie. W życiu kierują się spójnym i stałym systemem wartości i nie lubią sytuacji i zmian w życiu, które zmuszają je do weryfikacji swoich zasad i przekonań. Jednocześnie przy takiej stałości charakteru jest Irmina ekstrawertyczną, lubiącą towarzyskie spotkania. Potrzebuje kontaktów z ludźmi, ale polega wyłącznie na starych, sprawdzonych przyjaciołach. Inne znajomości traktuje jako umilające czas i nie pozwala, by słabo jej znani ludzie wpływali znaczne na jej życie. Na niej samej zawsze można polegać – skłonna do pomocy i udzielenia dobrej rady. Warto słuchać jej wówczas, gdy u nas w życiu panuje chaos i bezład, gdyż ona pomoże nam znaleźć spokój i stabilność.

W życiu zawodowym Irmina potrafi być bardzo zdecydowana. Jeśli postawi przed sobą cel, na którym jej zależy, nic nie będzie w stanie odwieść jej od jego realizacji. Kobiety te bardzo lubią kierować zespołem ludzi i świetnie im to wychodzi. Szczególnie lubią mieć podwładnych – mężczyzn, gdyż lubią udowadniać, iż kobiety są tak samo dobre na wysokich stanowiskach jak mężczyźni. Nauka zawsze będzie dla nich pełniła funkcję pomocniczą – będzie drogą do osiągnięcia zamierzonego celu, a nigdy nie będzie celem samym w sobie. Irminy osiągają pełnię szczęścia, gdy odnoszą sukcesy na polu zawodowym. W miłości bywają przebiegłe, uszczypliwe. Trudno im stracić całkowicie głowę dla mężczyzny, będą go raczej wykorzystywać niż adorować.

Imieniny Irminy

Irmina imieniny obchodzi 2 kwietnia, 18 września i 24 grudnia.

Znane imienniczki

  • św. Irmina z Oeren – benedyktynka frankijska, żyjąca w VIII wieku, święta Kościoła katolickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *