Imię: Lukrecja – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Lukrecja? Kiedy są imieniny Lukrecji i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Lukrecja

Lukrecja – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa lucretius ‘zysk korzyść’, później nawiązywało do rzymskiego rodu Lukrecjuszów, czyli oznacza ‘kobietę należącą do rodu Lukrecjuszów’. W naszym kraju jest znane od wieku XV, jednak nigdy nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a przez wielu jest odbierane nawet jako śmieszne.

Przede wszystkim, kobieta o tym imieniu jest silna, zaborcza, zawsze musi mieć to, czego pragnie i nigdy nie rezygnuje z realizacji swoich marzeń, choćby były one wręcz nieosiągalne. Poza tym, bywa agresywna, zwłaszcza kiedy ktoś się jej sprzeciwia, dlatego niekiedy mężczyźni się jej obawiają. Ale z drugiej strony gdy sobie kogoś upatrzy, to wtedy potrafi danego pana owinąć sobie wokół palca. Warto zaznaczyć to, że Lukrecja rzadko zakłada własną rodzinę, gdyż nigdy nie ma na to czasu, bowiem ciągle na pierwszym miejscu jest kariera zawodowa. Niestety, cechuje ją też żądza posiadania, w związku z czym bardzo dużą wagę przywiązuje do rzeczy materialnych, pragnie bogactwa i zrobi wszystko, by żyć w luksusie.

Ponadto, lubi towarzystwo, ale tylko osób o silnej osobowości, które jej imponują swoją zaradnością i przebojowością. Lukrecja nie znosi monotonii i nudy, do szczęścia potrzebne są jej ciągłe zmiany i adrenalina. Nie da się ukryć tego, że Lukrecja jest typowym cholerykiem, dlatego bywa kłótliwa, wybuchowa i zawsze musi postawić na swoim. Przenigdy się też nie przyzna do tego, że się pomyliła, bo to byłoby dla niej zbyt upokarzające. Woli trwać przy swoim, nawet wtedy, gdy wie, że nie ma racji. Na uwagę zasługuje fakt, że kobieta o tym imieniu porusza się z gracją, zawsze jest starannie i modnie ubrana, potrafi podkreślić walory swojej sylwetki. Nie ulega wątpliwości to, że Lukrecja jest zazwyczaj duszą towarzystwa, słynie z dobrego humoru i otwartości, ale tylko w stosunku do osób, które darzy sympatia.

Imieniny Lukrecji

Lukrecja obchodzi imieniny: 7 czerwca, 11 sierpnia i 23 listopada.

Znane imienniczki

  • Lukrecja Borgia – córka papieża Aleksandra VI, księżna Ferrary,
  • Lukrecja – Rzymianka, uwiedziona przez syna tyrana Tarkwiniusza Pysznego, popełniła samobójstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *