Imię: Leopold – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Leopold? Kiedy są imieniny Leopolda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Leopold

Leopold – imię męskie pochodzenia germańskiego, oznaczające „odważnego wśród ludu”, „najdzielniejszego z ludu”. Leopold obchodzi imieniny 15 listopada, 30 lipca, 2 kwietnia.

Mężczyzna o imieniu Leopold jest stały i wierny, można na nim polegać, można się na nim oprzeć. Czasem bywa zbyt pobudliwy i drażliwy, jego gesty i słowa bywają wówczas bardzo gorączkowe. Dynamizm i duża aktywność w działaniu to ich najważniejsze, najbardziej charakterystyczne cechy. Możliwość konkretnego działania pobudza ich i wtedy stają się przedsiębiorczy, pilni, energiczni i staranni. Cechuje ich inteligencja syntetyczna, zajmują się całością procesu i sytuacji, nie skupiają się na szczegółach i dokładnym ich analizowaniu. W kontaktach z innymi ludźmi i w działaniu są błyskotliwi, bystrzy, w stosunku do innych bywają uszczypliwi. Bardzo zależy im na akceptacji otoczenia, chcą podobać się innym, zdarza się im nieraz rezygnować z przyjętych przez siebie zasad moralnych po to, by zyskac uznanie i aprobatę innych.

Leopold będzie dążył do wielkich osiągnięć, będzie kształcił się, by zdobyć mistrzostwo w swojej dziedzinie. Potrafi narzucić sobie dyscyplinę, by osiągnąć postawione sobie cele. Bardzo często osoby o tym imieniu przejawiają zdolności artystyczne, a jeśli nie są artystami i twórcami, posiadają dobrze rozwinięty gust artystyczny i potrafią odróżnić dzieło sztuki od przeciętnej działalności twórczej. Mężczyźni o tym imieniu są bardzo uczuciowi i wylewni, jako małżonkowie są wierni i potrzebują stabilnego i uporządkowanego życia rodzinnego. Uwielbiają przede wszystkim przyjmować gości, są świetnymi gospodarzami.

Imieniny Leopolda

Imieniny Leopolda są obchodzone najczęściej dnia 15 listopada, lecz Leopold może także obchodzić imieniny: 30 lipca oraz 2 kwietnia.

Znani imiennicy

  • Leopold Staff – poeta, tłumacz eseista, jeden z najwybitniejszych poetów polskich XX wieku;
  • Leopold Tyrmand – pisarz, publicysta, popularyzator jazzu w Polsce;
  • Leopold Okulicki – generał brygady Wojska Polskiego, ostatni komendant główny Armii Krajowej;
  • Leopold von Sacher – Masoch – pisarz, nowelista, dramaturg austriacki, od jego nazwiska pochodzi termin na określenie zaburzenia seksualnego – masochizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *