Imię: Lubomir – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Lubomir? Kiedy są imieniny Lubomira i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Lubomir

Imię Lubomir jest jednym z najpiękniejszych staropolskich imion męskich. Jego żeńską formą jest Lubomira. Lubomir składa się z dwóch elementów; „Lubo” czyli miły, uprzejmy oraz mir – dobroć i spokój. Imię bardzo często nadawane jest chłopcom na Słowacji, Słoweni i w Czechach.

Lubomi to zdrobniale Bomir, Lubo, Lubek. Odmiany zagraniczne imienia Lubomir; Lubgost, Lubodrog oraz  Lubosław. Od imienia Lubomir pochodzi nazwa lubuskiej wsi – Lubomierzycko.

Lubomir to osoba uczynna i miła. To mężczyzna z niegasnącym uśmiechem na ustach, już od najmłodszych lat chętny do pomocy innym. Jest oddanym kompanem, przyjacielem, wspólnikiem. Jego skrajnie ugodowy charakter przeszkadza mu w spełnianiu się w roli szefa, kierownika, brygadzisty czy nauczyciela.

Lubomir kocha sztukę, literaturę, fotografię. Jego pasją jest czytanie – wszystkiego i w każdej postaci. Uwielbia chłonąć wiedzę, jest spragniony poznania tego co nieodkryte. Chętnie podróżuje, na swoje bliższe i dalsze eskapady nie szczędzi pieniędzy często kosztem domowego budżetu.

Imieniny Lubomira

Lubomir imieniny może obchodzić w następujące dni: 20 lutego, 21 marca, 1 maja, 28 czerwca, 31 lipca oraz 20 listopada.

Znane osoby noszące imię Lubomir

  • Lubomir Lembas – polski chirurg plastyk
  • Lubomir Mirecki – artysta fotograf
  • Lubomir Travica – trener piłkarski
  • Lubomir Libacki – polski strongmen i sportowiec
  • Lubomír Štrougal – czechosłowacki polityk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *