Imię: Liliana – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Liliana? Kiedy są imieniny Liliany i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Liliana

Lilianna – lub Liliana; imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Imię to pochodzi od nazwy „lilia”. Jest ono bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej, u nas nigdy nie należało do często występujących imion.

Kobiety o imieniu Liliana należą do ambitnych, przedsiębiorczych kobiet. Liliana ma skłonności do bycia nieco dumną i wyniosłą, z całą pewnością nie należy ona do osób beztroskich, swobodnych. W towarzystwie zawsze zachowuje duży dystans i chłód, nie zawiera szybko i łatwo nowych znajomości i nie jest łatwo przebić się przez jej pancerz dumy, oschłości i zdystansowania. Zawsze pozostaje stanowcza, rozsądna i zrównoważona. Nie jest łatwo wyprowadzić ją z równowagi, zdenerwować ani zadowolić. Bywa często trudna w codziennych kontaktach, jej ogromna rezerwa przeszkadza w beztroskim i otwartym kontakcie, za to w sytuacjach wymagających opanowania, zachowania zimnej krwi i logicznego myślenia sprawdza się wyśmienicie.

Liliana jest bardzo zdyscyplinowaną, ambitną i zaradną kobietą. Analityczna inteligencja, silna intuicja i spryt pozwalają jej osiągać znaczne sukcesy zawodowe. Analityczny umysł i intuicja pozwalają jej szybko rozpoznawać charaktery i temperamenty innych ludzi, dzięki czemu dobiera sobie kompetentnych współpracowników. Liliana potrafi zazwyczaj bardzo obiektywnie ocenić sytuację i zachowania innych ludzi i w ocenach bywa bardzo surowa. Jej charakterystyczną cechą jest także duża tajemniczość. Niezmiernie rzadko ujawnia swoje uczucia i emocje, nigdy nie zdradza się ze swoimi problemami i kłopotami i nie lubi mieszania spraw zawodowych ze sprawami prywatnymi. Liliany także w miłości są nieco chłodne i oschłe, nie jest łatwo zawrócić jej w głowie. Nigdy nie pozwoli także, by partner decydował za nią lub ograniczał jej wolność. Bywa ustępliwa wobec osób, które jej silnie imponują i które podziwia.

Imieniny Liliany

Liliana i Lilianna obchodzą imieniny: 14 lutego i 4 września.

Znane imienniczki

  • Liliana Komorowska – aktorka
  • Liliana Urbańska – piosenkarka
  • Liliana Fabisińska – pisarka
  • Liliana Leszner – szachistka
  • Liliana Zagacka – lekkoatletka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *