Imię: Mirosław – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Mirosław? Kiedy są imieniny Mirosława i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Mirosław

Mirosław – imię męskie pochodzenia staropolskiego, zbudowane z dwóch członów: miro-, oznaczający „pokój, dobro, spokój” i -sław od „sława”. Imię oznacza zatem „tego, który sławi pokój” lub „ten, który zdobywa sławę poprzez zaprowadzenie pokoju”. Żeńskim odpowiednikiem imienia jest Mirosława.

Mężczyźni o imieniu Mirosław są zdecydowanymi, silnymi wewnętrznie i bardzo niezależnymi osobami, które niezwykle trudno „ujarzmić”. Zawsze walczą o swoją niezależność i wolność, zawsze są na przekór społecznym i rodzinnym oczekiwaniom. Buntowniczy, niepokorni i bardzo niespokojni wewnętrznie, ciągle szukają swojego miejsca w  życiu i ciągle uciekają od rutyny, nudy i ustatkowania. Często dopiero w późnym wieku zakładają rodzinę i prowadzą ustabilizowany, spokojny tryb życia. Mirosław ma bogate życie wewnętrzne, niezwykle silnie przeżywa wszystko, ale nie daje tego po sobie poznać. Silną wolę i zdecydowany charakter potrafią połączyć z obiektywizmem i poczuciem sprawiedliwości. Potrafią na chłodno ocenić sytuację, zachowania innych ludzi oraz potrafią obiektywnie spojrzeć na siebie i przyznać się do błędu.

Mirosław bardzo długo pozostaje niespokojny. Zawsze pociągać go będzie to, co nowe, nieznane, odległe i egzotyczne. Będzie często zmieniał zawody i miejsca pracy, będzie zmieniał partnerki, miejsca zamieszkania , przyjaciół i znajomych. Lubi dalekie podróże, które są dla niego nie tylko przygodą, ale i szansą na odmienienie swego wnętrza. Ciekawi wszystkiego, żądni nowych wrażeń, doświadczeń, przygód. Gdy nadchodzi czas ustatkowania wszystkie zdobyte przez nich doświadczenia okazują się pomocne i użyteczne. Świetnie sprawdzają się w zawodach wymagających rywalizacji, gry, podejmowania ryzyka, nie są natomiast dobrymi negocjatorami lub mediatorami. Mają w życiu dużo szczęścia, dzięki któremu udaje im się często odnieść znaczne sukcesy.

Imieniny Mirosława

Mirosław obchodzi imieniny: 2 lutego, 26 lutego oraz 24 sierpnia. Mirosław najczęściej obchodzi imieniny 26 lutego.

Znani imiennicy

  • Mirosław Baka – popularny aktor filmowy i teatralny;
  • Mirosław Czyżykiewicz – pieśniarz, autor tekstów, poeta, komponuje i gra na gitarze;
  • Mirosław Hermaszewski – kosmonauta, jest jak dotąd jedynym Polakiem, któremu udało się odbyć lot w kosmos;
  • Mirosław Drzewiecki – polityk, poseł na Sejm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *