Imię: Marzanna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Marzanna? Kiedy są imieniny Marzanny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marzanna

Marzanna – imię, które jest najprawdopodobniej przekształceniem imienia Maryjana/Maryjanna (Marianna). Niektórzy etymolodzy uważają, iż ma ono związek ze słowiańską Marzanną, symbolem odchodzącej zimy. Dlatego niegdyś było ono sporadycznie nadawane w Polsce, a obecnie cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, chociaż na pewno nie można powiedzieć, iż ono modne.

Nie ulega wątpliwości to, iż kobieta o tym imieniu wyróżnia się silną osobowością, zawsze wie, czego chce i najczęściej osiąga swój cel. Ponadto, jest osobą niezwykle energiczną, wszędzie jej pełno, szybko się porusza oraz nie potrafi długo usiedzieć w miejscu, w związku z tym praca w biurze nie jest dla niej odpowiednia. Oczywiście, Marzanna prowadzi aktywny tryb życia, uwielbia przyrodę, kocha podróże i sport. Z pewnością, gdy musi podjąć jakąś decyzje, zdaje się na intuicję, a na bok odstawia logiczne wyjaśnienia. Oprócz tego, czasami bywa zadziorna czy kłótliwa, dlatego nie otacza ją wielkie grono przyjaciół, bowiem nie wszyscy mogą znieść jej humorki.

Niestety, Marzanna nie lubi też okazywać uczuć, najczęściej jest chłodna i wyrafinowana. Warto podkreślić to, iż jest również zasadniczą kobietą, która zawsze uparcie broni swego systemu wartości, czasami chce go narzucić innym, co zwykle kończy się obrazą przyjaciół czy rodziny. Nie zapominamy także o tym, iż jest osobą twardo stojącą na ziemi, która nie dąży do realizacji nierealistycznych marzeń. Z pewnością, jest też dobrą matką, ale dzieci trzyma krótko i nie pozwala im na zbyt wiele swobody, ale za to wyrastają one na dobrych ludzi. Ponadto, zawsze się zgadza z mężem i trzyma jego stronę.

Marzanna bardzo źle znosi krytykę, ale nigdy tego po sobie nie pokazuje, woli udawać, że nie obchodzą ją złośliwe uwagi innych osób. Poza tym, przeżywa wszystkie porażki, dlatego iż jest typem perfekcjonistki. Kobieta o tym imieniu to dobry pracownik, ponieważ zawsze wywiązuje się z powierzonych jej zadań, które wykonuje niezwykle sumiennie. Z pewnością, jest też wymarzonym współpracownikiem, gdyż zawsze służy pomocą kolegom i koleżankom w pracy i w razie potrzeby tłumaczy im również niezrozumiałe polecenie.

Imieniny Marzanny

Marzanna imieniny obchodzi 21 marca oraz 2 czerwca

Znane imienniczki

  • Marzanna Graff-Oszczepalińska – pisarka, autorka tekstów piosenek, aktorka,
  • Marzana Bogumiła Kielar – polska poetka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *