Imię: Maja – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Maja? Kiedy są imieniny Mai i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Maja

Pochodzenie imienia Maja nie jest do końca znane. Być może wywodzi się od imienia greckiej nimfy, lecz równie dobrze swój początek mogło wziąć od imienia rzymskiej bogini przyrody. Często stosowane jest jako zdrobnienie dla imienia Maria.

Maja to osoba bardzo wrażliwa o bogatym życiu duchowym. Piękno i prawda mają dla niej większe znaczenie, niż wszystkie materialne wartości tego świata. Dobro innych ludzi zawsze stawia ponad swoje własne.

Przerażają ją trudności i przeciwności, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć. Nadmiar obowiązków również nie nastraja jej optymistycznie, lecz nie wynika to z lenistwa, ale zwykłej obawy, że nie zdoła wszystkiemu podołać.

W zasadzie trudno jej się odnaleźć w rzeczywistym świecie. Pragnie go ulepszać, udoskonalać. Z racji tego, że często jest uzdolniona artystycznie, postrzega świat przez pryzmat marzeń i swojej romantycznej duszy.

Jest typem samotnika. Swoje uczucia i emocje woli wyrazić za pomocą rysunku, muzyki lub poezji, niż zwykłych słów. W rozmowach z innymi przeważnie doszukuje się pewnych ukrytych treści. Sama zaś wypowiada się w taki sposób, że nie zawsze jest do końca rozumiana przez społeczeństwo.

Jest przekonana co do słuszności swoich decyzji i bardzo konsekwentna w swoich poglądach i postanowieniach. W życiu z reguły kieruje się intuicją. Wyróżnia się poprzez swój wewnętrzny spokój, rozsądek i sprawiedliwość.

Imieniny Mai

Maja najczęściej obchodzi imieniny 12 września, lecz może także obchodzić imieniny: 9 kwietnia i 1 maja.

Znane imienniczki

  • Maja Hyży – piosenkarka
  • Maja Bohosiewicz – aktorka
  • Maja Sablewska – menedżerka muzyczna, doradca wizerunkowy
  • Maja Ostaszewska – aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *