Imię: Nestor – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Nestor? Kiedy są imieniny Nestora i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Nestor

Nestor – imię męskie pochodzenia greckiego. W mitologii greckiej imię najstarszego wodza walczącego podczas wojny trojańskiej, mityczny król miasta Pylos. Pod Troją już jako starzec wsławił się jako dobry doradca, cechujący się ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Dlatego współcześnie nestorem określa się najstarszego lub najbardziej doświadczonego członka jakiegoś zgromadzenia lub organizacji (np. nestor rodu). Imię Nestor nosiło wielu świętych prawosławnych. Imieniny Nestora obchodzi się 9 listopada, 26 lutego, 27 lutego, 4 marca, 8 września.

Mężczyzn o tym imieniu pasjonuje, krótko mówiąc, życie. Są bardzo aktywni, otwarci na świat i nowe doświadczenia, ekstrawertyczni, ale jednocześnie skłonni są do refleksji, zadawania pytań o sens i cel istnienia. Są bardzo dynamiczni, pełni energii i zapału i jedną z najważniejszych wartości w życiu jest dla nich samorealizacja. Z tego powodu bardzo ważny jest dla nich wybór odpowiedniego zawodu, umożliwiającego zawodowe spełnienie. Chcą być pierwsi w wybranej dziedzinie i by ich sukces był pełny, potrzebują publiczności, która będzie doceniać ich osiągnięcia. Lubią współzawodniczyć z innymi.Mężczyzna o imieniu Nestor cechuje się silnym poczuciem obowiązku. Potrafi panować nad sobą, ale trudno mu nieraz zachować obiektywizm. Znakomicie znajduje się w życiu rodzinnym – jest dobrym ojcem, stanowczym i czułym jednocześnie. W przyjaźni natomiast mężczyźni ci są bardzo wierni i staliW miłości są czuli, wrażliwi z jednej strony, a z drugiej – chcą dominować, są zazdrośni, ale i stali i wierni. Bardzo przeżywają wszelkie niepowodzenia związane z życiem uczuciowym i zawodowym. Długo rozpamiętują porażki. Nie są uparci i nieustępliwi, łatwo ich przekonać do innych racji.

Imieniny Nestora

Nestor imieniny obchodzi w następujące dni: 26 lutego, 27 lutego, 4 marca, 8 września, 9 listopada.

Znani imiennicy

  • Nestor – bohater „Iliady” Homera,;
  • Nestor – najstarszy kronikarz Rusi Kijowskiej;
  • Nestor Almendros – hiszpański operator filmowy, laureat Oscara;
  • Jose Nestor Pekerman – argentyński piłkarz i trener piłkarski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *