Imię: Natan – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Natan? Kiedy są imieniny Natana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Natan

Natan – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słowa נָתָן ‘dar, podarunek’, a więc może oznaczać mężczyznę ‘danego przez Bodg”, w związku z czym posiada podobne znaczenie jak greckie imię Teodor czy polskie imiona Bożydar, Bogdan. Niektórzy etymolodzy przypuszczają, iż imię Natan powstało od skrócenia imienia Nataniel lub Jonatan. W naszym kraju cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem, ale jego popularność z roku na rok wrasta.

Z pewnością, Natan to mężczyzna niezwykle pewny siebie, bardzo szybko dojrzewa psychicznie, czym imponuje wszystkim dookoła. Warto podkreślić to, że bardzo dokładnie ma sprecyzowane cele życiowe, do których wytrwale dąży, ale nigdy po trupach, bowiem bardzo ważny jest dla niego drugi człowiek. Poza tym, typ perfekcjonisty. Jeżeli podejmuje się jakiegoś zadania, to zawsze wykonuje je do końca  i to bardzo dokładnie. Ponadto, postrzegany jest jako sympatyczna osoba, dlatego zawsze wokół niego jest wielu ludzi, którzy uwielbiają przebywać w towarzystwie Natana.

Nie ulega wątpliwości to, że Natan to człowiek z pasją, nie cierpi przebywać w zamknięciu, musi być ciągle w ruchu, gdyż roznosi go energia, którą najczęściej spala, uprawiając sport. Należy również zwrócić uwagę na to, że Natan zawsze podąża swoimi ścieżkami, trudno go przekonać do zmiany swych postanowień, ponieważ niejednokrotnie jest uparty. Oprócz tego, nie zależy mu na dobrach materialnych, nie liczy się dla niego kariera zawodowa, bowiem najważniejsza jest dla niego rodzina. Oczywiście, Natan to również wymarzony powiernik, gdyż nie ma w zwyczaju plotkować, a tym bardziej zdradzać tajemnic swoich przyjaciół. Ceni sobie prawdomówność, zaufanie i szczerość.

Imieniny Natana

Natan obchodzi imieniny 12 lipca.

Znani imiennicy

  • Natan – prorok, kapłan, doradca, króla Dawida,
  • Natan Glucksbergog – księgarz i wydawca warszawski,
  • Nathan Twining – generał amerykański,
  • Nathan Jonas Jordison – znany jako Joey Jordison, amerykański muzyk kompozytor i instrumentalista,
  • Nathan Fillion – aktor kanadyjski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *