Imię: Pamela – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Pamela? Kiedy są imieniny Pameli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Pamela

Pamela – imię literackie, zostało wymyślone przez szesnastowiecznego angielskiego poetę Philipa Sideya, który nadał je jednej z bohaterek poematu pt. „Arkadia”. W Polsce pojawiło się stosunkowo niedawno i należy do rzadkich imion żeńskich. Ponadto, na Pamelę często się woła Mela lub Melcia.

Przede wszystkim, kobieta o tym imieniu posiada niesamowity urok, w związku z czym ma ona wielkie powodzenie u mężczyzn, a co najważniejsze kocha  życie, otaczających ją ludzi i świat. Warto podkreślić to, iż nie lubi się kłócić, dlatego unika osób, które są zaczepne i skore do zwady. Poza tym, nie znosi sobie komplikować życia i zawsze wybiera najprostszą drogę życiową, która prowadzi do wyznaczonego przez nią celu.

Niestety, Pamela zazwyczaj nie myśli o dniu jutrzejszym, żyje chwilą, dlatego nie oszczędza ani nie robi dalekosiężnych planów na przyszłość, gdyż wychodzi z założenia, że zawsze wszystko jakoś się ułoży. Oprócz tego, nie należy do osób ambitnych, nie zależy jej na wysokim stanowisku ani na uznaniu ludzi, w związku z tym, jeżeli dane zadanie nie jest obowiązkowe, na pewno nie podejmie się jego realizacji. Trzeba powiedzieć o tym, iż Pamela ubóstwia świetną zabawę, muzykę, taniec, dlatego zazwyczaj prowadzi rozrywkowy tryb życia. Z pewnością, nie jest typem samotnikiem, do szczęścia potrzebuje towarzystwa. Nie ulega wątpliwości, że za młodu sprawia również swym rodzicom niemało problemów.

Należy zwrócić uwagę na to, iż ma skłonności do nałogów, które często prowadzą ją do zguby. Kobieta o tym imieniu potrafi być też uparta i niesamowicie zgryźliwa oraz daje się swym znajomym we znaki. Oczywiście, zdarza się też, iż Pamela całe życie zachowuje się jak nastolatka, ponieważ okropnie boi się starości, w związku z czym woli udawać, iż czas zatrzymał się w miejscu. Nie możemy również nie wspomnieć o tym, iż Pamela mimo licznych swych wad ma bardzo dobre serce i świadomie nikogo nie potrafi skrzywdzić. Poza tym, uwielbia pracować z młodymi ludźmi, zwłaszcza świetnie sobie radzić w reklamie oraz jako modelka.

Imieniny Pameli

Imieniny Pameli są obchodzone najczęściej 1 czerwca, lecz Pamela może także obchodzić imieniny 16 lutego oraz 14 marca.

Znane imienniczki

  • Pamela Anderson – aktorka,
  • Pamela Fryman – amerykańska reżyserka i producentka sitcomów,
  • Pamela Harriman – amerykańska działaczka polityczna,
  • Pamela Melroy – amerykańska astronautka,
  • Pamela Hansford Johnson – amerykańska pisarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *