Imię: Rajmund – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Rajmund? Kiedy są imieniny Rajmunda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Rajmund

Rajmund to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów “ragin” co oznacza “los, zrządzenie losu” oraz “munt” oznaczające “opiekę, osłonę”. Ogólnie oznacza tyle co “ten, który jest pod ochroną losu, pod opieką boską”. W Polsce występuje dość rzadko, najczęściej w formach: Mundek, Mundzio. Od tego też imienia pochodzi nazwisko Reymont.

Rajmund to osoba, która ceni sobie bliskość natury. Tam najlepiej się mu wypoczywa i odnajduje ukojenie. Dlatego też często swoją przyszłość wiąże z pracą na roli. Jest to osoba łagodna, która nie toleruje konfliktów i sporów. Zaradność to jego główna cecha. Lubi czytać książki o tematyce przyrodniczej i ogólnie zawsze pragnie pogłębiać swoją wiedzę. Bardzo inteligentny mężczyzna, który swoją wiedzę chce przekazać innym. Chętnie pomaga i niesie pomoc bliskim, jak i nieznajomym. Nigdy nie zmienia zdania i jest wierny swym zasadom. Ponad wszystko ceni sobie prawdziwą przyjaźń i wierność. Jest kochającym mężem i ojcem, który daje dobry przykład. Wszystko robi powoli, ale za to bardzo dokładnie dzięki czemu efekty jego pracy są zdumiewające i pozostają na lata. Rajmund chętnie udziela się w każdej dziedzinie życia. Po prostu lubi być wszędzie. Nie znosi monotonności i ograniczeń. Nie jest zbyt pewny siebie, czasem nawet uchodzi za osobę bardzo nieśmiałą. Ma silną wolę i potrafi wytrwać w tym co robi, mimo że ciągle napotyka na problemy i trudności. Nigdy się nie spieszą i zawsze starają się w spokoju doprowadzić daną sprawę do końca.

Rajmund zanim coś powie najpierw musi wszystko dokładnie przemyśleć. Nie podejmuje pochopnych decyzji jak inni i dlatego zwykle nie cierpi z powodu zgubnych konsekwencji. Jest bardzo skryty i nie potrafi wyrazić otwarcie tego co czuje. Na szczęście gdy się już zakochają wtedy ofiarują drugiej osobie wszystko co mają, dzięki czemu tworzą wspaniały dom wypełniony ciepłem i serdeczną atmosferą.

Imieniny Rajmunda

Imieniny Rajmunda są obchodzone najczęściej 23 stycznia i 31 sierpnia. Rajmund może obchodzić imieniny także: 7 stycznia, 29 maja, 21 czerwca oraz 5 października.

Znani imiennicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *