Imię: Kalina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Kalina? Kiedy są imieniny Kaliny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kalina

Kalina – imię o niejasnym pochodzeniu, niektórzy etymolodzy twierdzą, że może ono pochodzić od słowiańskiej nazwy krzewu ‘kalina’, a inni sądzą, że wywodzi się od greckiego słowa kalos ‘piękna, dobra’. W Polsce jest ono znane już od XV wieku, a obecnie nadawane jest sporadycznie. Poza tym, większości osób kojarzy się z rosyjską pieśnią ludową zatytułowaną „Kalinka”.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż kobieta o tym imieniu posiada artystyczne usposobienie, jest wyczulona na piękno, w związku z czym możemy ją uznać za estetkę. Przede wszystkim, kocha sztukę i jest gotowa wydać każde pieniądze na dzieło, które jej przypadnie do gustu. Niestety, uważa, że ludzie piękni są wybrańcami, wszystko im wolno i wszystko trzeba im wybaczyć, zaś brzydcy powinni usunąć się w cień i przepraszać za to, że w ogóle żyją. Warto zwrócić uwagę na to, że takie podejście do życia często prowadzi ją do zguby, bowiem ufa ludziom o pięknej powierzchniowości, nigdy nie podejrzewa ich o złe zamiary, w związku z czym nie raz bywa ofiarą naciągaczy, wykorzystujących jej naiwność.

Oczywiście, Kalina nie ma w zwyczaju długo użalać się nad sobą, wszelkie troski rekompensuje sobie zakupami kolejnych dzieł sztuki, dlatego jej dom zazwyczaj wygląda jak galeria albo graciarnia z nadmiarem obrazów, figurek czy innych bibelotów. Ponadto, posiada ona bardzo bogate życie wewnętrzne, często przeżywa zawody miłosne, gdyż wierzy w romantyczną miłość, o której czytała w książkach, a jak wiadomo w życiu nikt nie jest idealny na wzór literackich bohaterów. Nie zapominamy także o tym, że Kalina jest niezwykle energiczną postacią, ciągle jest w ruchu, nie może usiedzieć w jednym miejscu. Oprócz tego, ciągle ma milion szalonych pomysłów na minutę, które chce wszystkie wprowadzić w życie, co niejednokrotnie jest bardzo zabawne. Z pewnością, kobieta o tym imieniu kocha sport, w szczególności wycieczki górskie, ponieważ ubóstwia podziwiać bajeczne krajobrazy, które czasami uwiecznia też na płótnie.

Imieniny Kaliny

Kalina obchodzi imieniny 11 lipca.

Znane imienniczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *