Imię: Kalina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Kalina? Kiedy są imieniny Kaliny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kalina

Kalina – imię o niejasnym pochodzeniu, niektórzy etymolodzy twierdzą, że może ono pochodzić od słowiańskiej nazwy krzewu ‘kalina’, a inni sądzą, że wywodzi się od greckiego słowa kalos ‘piękna, dobra’. W Polsce jest ono znane już od XV wieku, a obecnie nadawane jest sporadycznie. Poza tym, większości osób kojarzy się z rosyjską pieśnią ludową zatytułowaną „Kalinka”.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż kobieta o tym imieniu posiada artystyczne usposobienie, jest wyczulona na piękno, w związku z czym możemy ją uznać za estetkę. Przede wszystkim, kocha sztukę i jest gotowa wydać każde pieniądze na dzieło, które jej przypadnie do gustu. Niestety, uważa, że ludzie piękni są wybrańcami, wszystko im wolno i wszystko trzeba im wybaczyć, zaś brzydcy powinni usunąć się w cień i przepraszać za to, że w ogóle żyją. Warto zwrócić uwagę na to, że takie podejście do życia często prowadzi ją do zguby, bowiem ufa ludziom o pięknej powierzchniowości, nigdy nie podejrzewa ich o złe zamiary, w związku z czym nie raz bywa ofiarą naciągaczy, wykorzystujących jej naiwność.

Oczywiście, Kalina nie ma w zwyczaju długo użalać się nad sobą, wszelkie troski rekompensuje sobie zakupami kolejnych dzieł sztuki, dlatego jej dom zazwyczaj wygląda jak galeria albo graciarnia z nadmiarem obrazów, figurek czy innych bibelotów. Ponadto, posiada ona bardzo bogate życie wewnętrzne, często przeżywa zawody miłosne, gdyż wierzy w romantyczną miłość, o której czytała w książkach, a jak wiadomo w życiu nikt nie jest idealny na wzór literackich bohaterów. Nie zapominamy także o tym, że Kalina jest niezwykle energiczną postacią, ciągle jest w ruchu, nie może usiedzieć w jednym miejscu. Oprócz tego, ciągle ma milion szalonych pomysłów na minutę, które chce wszystkie wprowadzić w życie, co niejednokrotnie jest bardzo zabawne. Z pewnością, kobieta o tym imieniu kocha sport, w szczególności wycieczki górskie, ponieważ ubóstwia podziwiać bajeczne krajobrazy, które czasami uwiecznia też na płótnie.

Imieniny Kaliny

Kalina obchodzi imieniny 11 lipca.

Znane imienniczki

Ciekawe wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *