Imię: Lesława – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Lesława? Kiedy są imieniny Lesławy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Lesława

Lesława – żeński odpowiednik imienia Lesław, które powstało w XIX wieku na wzór staropolskich, modnych wówczas, imion z końcówką -sław / -sława. Imię Lesław wywodzi się najprawdopodobniej z literatury – po raz pierwszy zostało zapisane w utworze poety Romana Zmorskiego.

Kobiety o imieniu Lesława nienawidzą nudy. Do życia koniecznie potrzebują ruchu, ludzi, interesujących zdarzeń, inspirujących sytuacji. Interesują się żywo innymi ludźmi i ich sprawami oraz wszystkim, co dzieje się wokół nich. Lubią słuchać opowieści, plotek, anegdot, uwielbiają szczególnie słuchać o tym jak powodzi się ludziom, jakie niezwykłe rzeczy osiągają i jakie zaszczyty ich spotykają. Nie zajmują się natomiast złośliwymi, kąśliwymi plotkami, ale wszędzie szukają optymistycznych, dobrych przesłanek. Uwielbiają głośne, wesołe towarzystwo, chętnie przyjmują gości i same chodzą na przyjęcia. Zawsze roześmiane, zadowolone, ożywione, zawsze chętnie słuchające innych i chętne do pomocy. Poza tym Lesława interesują się nauką, wiedzą, kulturą, kształci się samodzielnie dla zaspokojenia własnych ambicji i z powodu niespożytej ciekawości świata. Często przejawiają talenty artystyczne.

Jednocześnie kobiety o tym imieniu są pracowite, zaradne, przedsiębiorcze. Mimo ogromnej towarzyskości świetnie zajmują się domem i dzieci. W życiu rodzinnym znajdują poczucie bezpieczeństwa, wytchnienie, ale jednocześnie wprowadzają do swojego domu mnóstwo ożywienia, zainteresowania sprawami kultury, szacunku dla wiedzy i nauki. Szczególnie dbają o dobre wykształcenie dzieci. Lesława jest zawsze pracowita, szczególnie gdy lubi swoją pracę. Jeśli natomiast będzie musiała oddawać się mniej interesującemu zajęciu, wówczas będzie pilnie i skrupulatnie wywiązywać się z obowiązków, ale wraz z opuszczeniem miejsca pracy, jej praca przestaje dla niej istnieć, a liczą się zainteresowania, towarzystwo, nowinki zasłyszane od przyjaciół i rodzina. W głębi duszy marzy, by odegrać ważną rolę w społeczeństwie.

Imieniny Lesławy

Lesława imieniny obchodzi 28 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *