Imię: Aureliusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Aureliusz? Kiedy są imieniny Aureliusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Aureliusz

Aureliusz – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Aureliuszy. Natomiast słowo aureolus oznacza “złocisty” oraz „wspaniały, uwieńczony”. Istnieje także inna forma tego imienia – Aureli. Imię to posiada licznych świętych patronów. Jest to człowiek poważny, raczej nie skory do śmiania się z rzeczy błahych. Wśród znajomych uważany za ponuraka i tego, który zawsze psuje dobrą zabawę. Można powiedzieć, że zachowuje się pedantycznie, ponieważ nie znosi kiedy wokół niego panuje nieporządek. Nie lubi marnować czasu, więc jeśli tylko ma wolną chwilę zawsze stara się ją wykorzystać. Nie należy do osób rozgadanych, co jest dla niego przeszkodą w nawiązywaniu kontaktu z płcią przeciwną. Jest to mężczyzna, który ma dwa oblicza, jedno z nich jest spokojne, drugie natomiast gwałtowne i burzliwe. Raczej zamknięty w sobie i niewylewny. Zawsze odkłada wszystko na ostatnią chwilę. Jednakże w sytuacji podbramkowej kiedy nie ma już żadnego wyjścia Aureliusz jest skłonny podjąć męską decyzję i zapanować nad wszystkim. Jest to człowiek o silnej osobowości.

Nigdy nie lubi się śpieszyć, bo zawsze uważa, że ma wystarczająco dużo czasu. Nie jest skory do nauki i przychodzi mu ona z trudem, jednakże kiedy w końcu się do niej przyłoży stać go na osiągnięcie przyzwoitych stopni. Nigdy nie wie jaki zawód będzie dla niego tym najlepszym, wymarzonym. Najchętniej widziałby się w roli polityka.

Imieniny Aureliusza

Aureliusz imieniny obchodzi: 26 kwietnia, 20 lipca, 27 lipca 10 czerwca, 9 września, 13 września, 20 października, 12 listopada oraz 16 listopada.

Znani imiennicy

  • Charles Aurelius Smith — amerykański polityk, działacz Partii Demokratycznej
  • Marek Aureliusz – rzymski cesarz
  • św. Aureliusz – męczennik z Axiopolis
  • św. Aureliusz – biskup z Armenii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *