Imię: Bartosz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Bartosz? Kiedy są imieniny Bartosza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bartosz

Imię Bartosz pojawiło się w Polsce już w średniowieczu. Jest to skrócona forma od imienia „Bartłomiej”.

Osoby o tym imieniu już od najmłodszych lat są bardzo odpowiedzialne i poważne. Zawsze wiedzą, czego chcą i doskonale zdają sobie sprawę z tego, co mówią. Posiadają bardzo wszechstronną i rozległą wiedzę, praktycznie na każdy temat. Jeśli o coś pytają, to tylko dlatego, aby uzupełnić jeszcze swój zakres informacji.

Pedanci do szpiku kości. Wróciwszy po pracy do domu nie zasiądą spokojnie do obiadu, jeśli wcześniej nie poustawiają swoich rzeczy na właściwym miejscu.

Nie znoszą bałaganiarzy. I choć nie będą nawet próbowali przestawić ich na swój tor rozumowania, to na pewno dadzą im odczuć, że uważają się za osoby lepsze i bardziej wartościowe.

Poprzez swój uporządkowany tryb życia, swoją pracę i obowiązki wykonują z niezwykłą precyzją i systematycznością. Dzięki temu często odnoszą sukcesy na polu zawodowym, są uwielbiani przez swoich szefów i często awansują na wyższe stanowiska. Drzemią w nich ogromne pokłady energii i zapału do pracy.

Niestety z biegiem czasu mają skłonność do nadmiernego „obrastania w piórka”. Stają się pyszni, zarozumiali i próżni, co prowadzi do utraty przez nich przyjaciół i bliskich.

Imieniny Bartosza

Bartosz imieniny obchodzi: 21 kwietnia, 24 sierpnia, 3 września, 5 grudnia oraz 12 grudnia.

Znani imiennicy

  • Bartosz Żukowski – aktor
  • Bartosz Kurek – siatkarz
  • Bartosz Gelner – aktor
  • Bartosz Kapustka – piłkarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *