Imię: Longina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Longina? Kiedy są imieniny Longiny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Longina

Longina – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa longus ‘długi, daleki’, stanowi ono żeński odpowiednik imienia Longin. Przede wszystkim, w Polsce jest ono rzadko używane, ponieważ obecnie nosi je około 6000 kobiet, zazwyczaj pochodzą one ze środowiska artystycznego. Oczywiście, kobieta o tym imieniu jest typem samotniczki. Warto podkreślić to, iż nie cierpi dużych zbiorowisk ludzkich, bowiem ją męczą. Otóż, o wiele bardziej od hucznych przyjęć preferuje spokój i ciszę, ponieważ sprzyjają one rozmyślaniem nad sensem życia.

Warto podkreślić to, iż Longina często postrzegana jest jako osoba mało zaradna, która nie potrafi nic w życiu osiągnąć. Jednak są to tylko pozory, gdyż kobieta o tym imieniu jest niesamowicie inteligentna i małymi kroczkami dąży do wyznaczonego celu. Poza tym, nie lubi być w centrum uwagi, gdyż czuje się wtedy speszona. Kolejną cechą Longiny jest ogromna skromność. Otóż, nigdy nie chwali się swymi osiągnięciami ani się nie wywyższa.

Z pewnością, najlepiej się czuje we własnym domku, niechętnie podróżuje, zwłaszcza w odległe zakątki świata. Ponadto, kocha przyrodę, dlatego często spędza czas w swym ogrodzie, w którym hoduje przepiękne kwiaty i krzewy. Nie ulega wątpliwości to, że kobieta o tym imieniu uwielbia także zwierzęta, w związku z czym zazwyczaj hoduje kotki lub pieski, których uważa za swych przyjaciół. Poza tym, jest kobietą dosyć nieufną, sceptycznie nastawioną do świata i ludzi, w związku z czym trudno zdobyć jej zaufanie. Trzeba powiedzieć o tym, iż Longina przeważnie nie pokazuje swych emocji na zewnątrz, woli je dusić w sobie, dlatego zdarza się jej popłakać do poduszki, oczywiście gdy nikt tego nie widzi. Niestety, woli udawać, że nic się złego nie dzieje jej w życiu niż poprosić innych ludzi o pomoc, gdyż uważa, iż będą oni rozpowiadać wszystkim naokoło o jej problemach.

Imieniny Longiny

Imieniny Longiny są najczęściej obchodzone 15 marca, lecz Longina może także obchodzić imieniny: 24 kwietnia, 24 czerwca, 3 lipca oraz 7 listopada.

Znane imienniczki

  • Longina Zalska – znana psychiatra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *