Imię: Dariusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Dariusz? Kiedy są imieniny Dariusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Dariusz

Dariusz to imię męskie wywodzące się z języka perskiego. Składa się z dwóch członów: ‚daraya’, znaczącego „posiadać” i ‚vahu’, w znaczeniu „dobro”. Można je więc tłumaczyć, jako „ten, który jest dobry”.

Osoby noszące to imię wychodzą z założenia, że mają w życiu do wypełnienia specjalną misję. Nie jest łatwo z nimi przebywać ze względu na ich dość trudny i skomplikowany charakter.

Typowi cholerycy. Mogą przejąć inicjatywę i stanąć na czele wielu organizacji i ruchów społecznych, lub też całkowicie wycofać się z życia publicznego.
Są zdecydowani, pewni siebie i tego, co chcą robić w życiu. Znają swoją wartość i odważnie realizują wszystkie cele i pragnienia.

Swoją energią skutecznie zarażają otoczenie. Lubią pomagać i chętnie służą innym. Mają niesłychaną zdolność zjednywania sobie ludzi i przekonywania ich do swoich racji, planów i zamiarów. Przy nich można poczuć, że życie ma sens.

Wszystko, co robią zazwyczaj jest trwałe i pożyteczne. Cenią sobie życie rodzinne. Z niezwykłą czułością i odpowiedzialnością dbają o najbliższych. Posiadają zdolności przywódcze i często zajmują kierownicze stanowiska. Potrafią być również świetnymi organizatorami.

Ich zainteresowania zazwyczaj skupiają się wokół historii, wojska, sztuk walki, a także ludzi wielkich czynem.

Imieniny Dariusza

Imieniny Dariusza są obchodzone najczęściej obchodzone dnia 19 grudnia, lecz Dariusz może także obchodzić imieniny 25 lipca oraz 29 września.

Znani imiennicy

  • Dariusz Michalczewski – polski bokser
  • Dariusz Szpakowski – polski komentator i dziennikarz sportowy
  • Dariusz Gnatowski – polski aktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *