Imię: Karolina – znaczenie imienia, imieniny, patronka, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Karolina? Kiedy są imieniny Karoliny, kim jest jej patronka i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Karolina

Karolina to imię pochodzenia starogermańskiego. Wywodzi się od słowa „charal, carl”. Dlatego też francuskim odpowiednikiem imienia Karolina jest Charlotte. W Polsce Karolina to żeński odpowiednik imienia Karol. W naszym kraju pojawiło się około XIX wieku. Natomiast w dzisiejszych czasach jest ono jednym z najbardziej popularnych imion.

Karolina to kobieta, która lubi porządek i organizację, dlatego też zawsze jest dobrze zorganizowana i zwykle wszystko co sobie zaplanuje idzie po jej myśli. Jest sumienna i obowiązkowa.

Gdy ma jakieś zadanie do wykonania zawsze stara się doprowadzić je do końca i wykonać je jak najlepiej. Najlepszym dla niej zawodem jest zawód projektantki, bo ten talent przejawia się u niej już od dziecka. Karolina lubi przemeblowywać pokoje i zmieniać wystrój, a wszystko po to by osiągnąć idealną wizję.
Jest to osoba bardzo towarzyska. Lubi otaczać się gronem przyjaciół i często się z nimi spotykać. Ponad wszystko jednak ceni sobie kontakt z własną mamą. Jest idealną gospodynią domową i pragnie jak najwcześniej założyć rodzinę, bo czuje że spełni się najlepiej w tej roli. Jako pracownik Karolina wykazuje się ogromnym zaangażowaniem i sumiennością. Nigdy nie miesza pracy z życiem rodzinnym.

Mówi się, że Karoliny są wszechstronnie uzdolnione. Nauka przychodzi im z łatwością, a przy tym ich pracowitość sprawia, że w każdej dziedzinie odnoszą sukcesy. Są bardzo mądre i dlatego też biorą udział w różnych konkursach, zgarniając przy tym wszelkie nagrody. Każdy kto je zna stwierdzi, że to kobiety bardzo miłe i sympatyczne, które po prostu dają się lubić.

Imieniny Karoliny

Imieniny Karoliny są obchodzone najczęściej 5 lipca, lecz Karolina może także obchodzić imieniny: 9 maja, 1 lipca, 18 lipca i 18 listopada.

Patronka Karoliny

Bł. Karolina Kózkówna żyła w latach 1898-1914. Urodziła się we wsi Wał-Ruda koło Dąbrowy Tarnowskiej. Pochodziła z rodziny chłopskiej, a jej rodzice posiadali niewielkie gospodarstwo. Była osobą niezwykle zaangażowaną religijnie i współtworzyła różne religijne grupy. Na początku pierwszej wojny światowej poniosła tragiczną śmierć. Została uprowadzona przez rosyjskiego żołnierza, przez którego została bestialsko zamordowana, gdy broniła swojego dziewictwa. Miała wówczas 16 lat. Jej zmasakrowane zwłoki odnaleziono po kilku dniach. Została pochowana w kościele parafialnym we wsi Zabawa.

Została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II dnia 10 czerwca 1987 roku w Tarnowie, podczas jego trzeciej pielgrzymki do ojczyzny.

Po więcej informacji na temat błogosławionej Karoliny Kózkównej zapraszamy do artykułu na stronie Zyciorysy.info – Bł. Karolina Kózkówna – krótki życiorys, rozszerzona biografia, ciekawostki, cytaty.

Znane imienniczki

  • Karolina Gorazda – polska modelka, Miss Polonia z roku 2003
  • Karolina Kosek – polska siatkarka
  • Karolina Pawłowa – rosyjska poetka, malarka i tłumaczka
  • Karolina Sawka – polska aktorka
  • Karolina Wajda – córka aktorki Beaty Tyszkiewicz i reżysera Andrzeja Wajdy
  • Karolina Zakrzewska – Miss Polski z roku 2007
  • Karolina Gruszka – polska aktorka
  • Karolina Gilon – prezenterka telewizyjna

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *