Imię: Donald – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Donald? Kiedy są imieniny Donalda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Donald

Donald – imię pochodzenia celtyckiego, wywodzi się od słowa Dombnall ‘władca świata’. W naszym kraju występuje niezwykle rzadko. Otóż, większość rodziców rezygnuje z nadania tego imienia dziecku, ponieważ kojarzy się ono z bohaterem bajki Disney’a i z byłym premierem Polski, który przez wielu odbierany jest negatywnie. Po pierwsze, musimy wspomnieć o tym, że mężczyzna o tym imieniu cechuje się silnym charakterem, jest nieustępliwy, stanowczy i trudno go przekonać do swoich racji, jeśli się z nimi nie identyfikuje. Przede wszystkim, ma jasno określone plany na przyszłość i wytrwale dąży do osiągnięcia zamierzonych celów, nigdy nie zawraca z raz obranej drogi. Z pewnością, dba o dobre wykształcenie, które jest mu pomocne w osiągnięciu kariery. Potrafi wyrobić sobie dobre kontakty, szybko nawiązuje nowe znajomości, co też ma mu pomóc w realizacji jego wizji.

Poza tym, odrzuca wszystko, co wydaje się mu zbędne i poświęca się tylko sprawom, które wydają się mu istotne. Nie ulega wątpliwości, że jego droga życiowa jest prosta, pozbawiona przeszkód czy zakrętów. Ponadto, woli się przyznać do porażki, gdyż uważa to za punkt honoru, niż przytakiwać osobom, które ma za głupie, naiwne, nijakie. Warto podkreślić, że Donald nie uznaje kompromisów, musi on czerpać 100 % satysfakcji z tego, co udało się mu osiągnąć. Jeżeli nie uda mu się wykonać zamierzonego zadania, nie rezygnuje z niego, tylko czeka na dogodny moment, w którym będzie to możliwe. Oprócz tego, nie ma w zwyczaju narzucać innym swojego stylu życia. Z pewnością, zarówno żonę jak i dzieci traktuje jak partnerów do rozmów, pozwala im decydować o sobie i wszelkie ważne sprawy rodzinne omawiają wspólnie. Nie zapominamy o tym, że mężczyzna o tym imieniu ma silne poczucie obowiązku wypełniania złożonych zobowiązań, w szczególności przysięgi małżeńskiej. Poza tym, nie jest w jego zwyczaju wymienianie partnerki życiowej na nową, gdy osiągnie sukces. Musimy jeszcze zaznaczyć, że Donald od małego jest rozpieszczany, w związku z czym życie z nim może być trudne. Lubi też zmiany, dlatego często podróżuje.

Imieniny Donalda

Donald obchodzi imieniny 14 lipca.

Znani imiennicy

  • św. Donald z Ogilvy,
  • Donald Tusk – premier Polski,
  • Donald Sutherlnad – aktor,
  • Donald Trump – były prezydent Stanów Zjednoczonych,
  • Kaczor Donald – postać bajkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *