Imię: Florentyna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Florentyna? Kiedy są imieniny Florentyny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Florentyna

Florentyna – imię pochodzenia łacińskiego, będące żeńskim odpowiednikiem imienia Florentyn. Najprawdopodobniej pochodzą one od imienia rzymskiej bogini Flory, patronki roślinności, lub od słowa „flos” (kwiat) bądź „florens” (kwitnący). Imię Florentyn mogło też oznaczać człowieka pochodzącego z Florencji. W Polsce imię Florentyna znane jest od czasów średniowiecznych, jednak zawsze występowało jedynie sporadycznie i tak jest też do tej pory.

Florentyna ma miłe i sympatyczne usposobienie. Jest ona kulturalna i pełna życia, ma w sobie dużo uroku. Cechuje ją komunikatywność, pedanteria i duże poczucie humoru, ale także skłonność do melancholii. Jej wypowiedzi często są cięte i ironiczne. To twarda kobieta, potrafiąca walczyć o swoje, wiele wymagająca od innych a jeszcze więcej od siebie. Nie uznaje mazgajstwa.

Kobieta nosząca to imię ma raczej konserwatywne poglądy, ale jednocześnie jest entuzjastką nowości i postępu. Lubi przyrodę i dobrą lekturę. Ma przychylny stosunek do otoczenia. Jest bardzo oddana domowi i rodzinie. Nie ma określonych predyspozycji zawodowych, poradzi sobie na wielu stanowiskach i w wielu zawodach.

Imieniny Florentyny

Imieniny Florentyny są obchodzone najczęściej 20 czerwca, lecz Florentyna może także obchodzić imieniny 16 października.

Znane imienniczki

  • Florence Griffith-Joyner – amerykańska lekkoatletka, sprinterka
  • Florence Welch – brytyjska piosenkarka
  • Florence Nightingale – angielska pielęgniarka i działaczka społeczna, order jej imienia jest najwyższym odznaczeniem za opiekę nad rannymi i chorymi
  • Fleur van der Weel – holenderska graficzka i ilustratorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *