Imię: Malkolm – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Malkolm? Kiedy są imieniny Malkolma i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Malkolm

Malkolm – imię pochodzenia szwedzkiego, wywodzi się od słów Mael Coluim ‘naśladujący świętego Kolumba lub podążający za nim’. Poza tym, jest ono spolszczeniem imienia Malcolm. Warto wspomnieć o tym, iż to imię było noszone przez wielu królów szwedzkich, natomiast w naszym kraju jest ono rzadko nadawane i nigdy nie cieszyło się wielką popularnością.

Oczywiście, mężczyzna o tym imieniu jest bardzo dystyngowany, posiada klasę i zazwyczaj cieszy się ogromnym autorytetem nie tylko wśród znajomych, ale i współpracowników. Należy zwrócić uwagę na to, iż od Malkolma bije siła, dlatego często uważany za mężczyznę skazanego na sukces. Ponadto, pięknie się wysławia, potrafi czarować kobiety, w związku z tym ma duże powodzenie u nich.

Z pewnością, mężczyzna o tym imieniu wie, czego chce, wytrwale dąży do celu i nigdy się nie poddaje mimo przeciwności losu. Malkolm jest również wielbicielem sztuki, uwielbia chodzić do teatru, muzeów, filharmonii. Oprócz tego, potrafi opowiadać, dlatego często zachwyca wszystkich dookoła historiami o swym przodkach, które są naprawdę interesujące choć niekoniecznie prawdziwe. Niestety, Malkolm nie potrafi słuchać innych, często nie dopuszcza bliskich do głosu, gdyż uważa, iż nie mają nic ciekawego do powiedzenia.

Nie zapominamy także o tym, iż Mlakolm jest osobą posiadającą zmysł przywódczy, w związku z tym dobrze sobie radzi na kierowniczych stanowiskach, a także znakomicie się spisuje w polityce. Posiada on wielkie grono przyjaciół i znajomych, którym imponuje swym intelektem, zaradnością, a także smykałką do robienia interesów. Warto też podkreślić to, iż Malkolm lubi pomagać innym, dlatego angażuje się w różnego typu akcje charytatywne.

Imieniny Malkolma

Malkolm imieniny obchodzi dnia 28 marca.

Znani imiennicy

  • Malcolm II – król Szkocji,
  • Malcolm III – król Szkocji, uwieczniony w dramacie Williama Shakespeare pt. „Makbet”,
  • Malcolm IV– król Szkocji,
  • Malcolm Anderson – tenisista australijski,
  • Malcolm Lovry – poeta brytyjski,
  • Malkolm Young – gitarzysta australijski,
  • Malcolm Wilson –polityk amerykański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *