Imię: Kornelia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Kornelia? Kiedy są imieniny Kornelii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kornelia

Kornelia – imię pochodzenia łacińskiego wywodzi się od rzymskiego rodu Cornelii. Stanowi ono żeński odpowiednik imienia Kornel, Korneliusz, Korneli. Poza tym, było znane już w starożytności, ale w naszym kraju pojawiło się dopiero w XVII wieku, obecnie ciszy się dużym zainteresowaniem.

Nie ulega wątpliwości to, iż kobieta o tym imieniu jest niezwykle wścibska, zawsze wtyka nos w nie swoje sprawy i interesują ją tajemnice innych osób, ale za to o sobie nic nie chce powiedzieć. Poza tym, ma ogromne mniemanie o sobie, uważa się za najmądrzejszą i najpiękniejszą, co niejednokrotnie denerwuje jej znajomych, bowiem Kornelia musi zawsze wszystko wiedzieć najlepiej. Oprócz tego, uważa się za osobą bardzo pomocną, tylko nie wiadomo. dlaczego nikt nie che skorzystać z jej pomocy.

Oczywiście, przez znajomych jest postrzegana jako plotkara, która więcej zmyśla niż tak naprawdę wie, w związku z czym nikt niej che z nią rozmawiać na osobiste tematy, gdyż zapewne opowie o nich innym, mało tego, coś doda, coś przekręci, by przekazana historia była ciekawsza, bardziej sensacyjna. Poza tym, kocha podróże oraz ceni sobie wygody, na które zazwyczaj jej nie stać, a więc się zapożycza, byle się tylko pokazać. Ponadto, często grymasi, ciągle coś jej nie pasuje, dlatego trudno z nią wytrzymać przez dłuższą chwilę, ponieważ potrafi zamęczyć człowieka swymi żalami.

Warto podkreślić to, iż Kornelia jest rodzinną osobą, gdy patrzy na swoje dzieci i męża przepełnia ją duma, uważa ich za chodzące ideały, których nie może się nachwalić. A, co najważniejsze ma szczęście w miłości, wychodzi za wspaniałego mężczyznę, który ją kocha i szanuje, dlatego gotowa jest dla niego się zmienić. Jednak często swe wady dostrzega dopiero w dojrzałym wieku, ale i tak stara się wtedy nad nimi pracować, chociaż z plotkarstwa nie potrafi się już wyleczyć.

Imieniny Kornelii

Imieniny Kornelii są obchodzone najczęściej dnia 31 marca.

Znane imienniczki

  • Kornelia – córka Publiusza Korneliusza Scypiona Afrykańskiego Starszego, uznawana za ideał kobiety rzymskiej,
  • św. Kornelia – męczennica,
  • Kornelia Marek – polska biegaczka narciarska,
  • Kornelia Dobkiewiczowa – polka pisarka,
  • Kornelia Sorabji- indyjska pisarka, działaczka społeczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *