Imię: Krystyna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Krystyna? Kiedy są imieniny Krystyny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Krystyna

Krystyna – żeński odpowiednik imienia Krystyn. Imię to oznacza „pochodząca od Chrystusa, należąca do Chrystusa” i powstało z dodania przyrostka -inus do słowa Chrystus. Św. Krystyna jest patronką marynarzy oraz żeglarzy. Imię bardzo popularne w Polsce.

Kobiety o imieniu Krystyna są łagodnymi, zaradnymi i życzliwymi osobami. Lubią towarzystwo i dobrze czują się w otoczeniu życzliwych, serdecznych ludzi. Świetne z nich żony i matki, troskliwie zajmują się dziećmi, a prowadzenie domu nie przynosi im większych trudności. Są ponadto bardzo zaradnymi i samodzielnymi osobami, które cenią sobie niezależność. Trudno nimi kierować i wpływać na nie, to raczej one wolą kierować innymi ludźmi. W życiu zawodowym i wśród nowo poznanych osób są zawsze zdystansowane i chłodne, dopiero gdy poznają kogoś dobrze, otwierają się i są bardzo ciepłe i życzliwe. Krystyna twardo stąpa po ziemi, a bogatej wyobraźni używa nie do błądzenia w marzeniach, a do urozmaicania i upraszczania życia codziennego za pomocą różnych rozwiązań.

Kobiety o tym imieniu kierują się zdrowym rozsądkiem i próbują uporządkować swoje życie wedle prostych zasad. Dlatego nie interesuje ich nauka i uczone wyjaśnianie świata, ale praktycyzm i wiedza przydatna w życiu. Dzięki swojemu zdrowemu rozsądkowi i przedsiębiorczości potrafią osiągnąć sukces, świetnie radzą sobie w interesach. Potrafi wyjść z wszelkich kłopotów i rozwiązać każdy zawiły na pierwszy rzut oka problem. Krystyna jest ponadto szczera, nie roztkliwia się nad sobą, ale pewnie i zdecydowanie dąży do realizacji swoich celów. Jasno widzą rzeczywistość, dlatego trudno je oszukać, omamić i zwieść.

Imieniny Krystyny

Imieniny Krystyny są najczęściej obchodzone 13 marca i 24 lipca. Krystyna może także obchodzić imieniny: 18 stycznia, 13 lutego, 14 lutego, 6 listopada oraz 5 grudnia, .

Znane imienniczki

  • Krystyna Janda – polska aktorka teatralna i filmowa, prozaik, felietonistka, dyrektor teatru;
  • Krystyna Czubówna – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna;
  • Krystyna Feldman – polska aktorka;
  • Krystyna Nepomucka – pisarka, felietonistka;
  • Krystyna Sienkiewicz – aktorka teatralna, filmowa  telewizyjna;
  • Krystyna Siesicka – pisarka, autorka książek dla młodzieży,
  • Krystyna Prońko – polska piosenkarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *