Imię: Klementyna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Klementyna? Kiedy są imieniny Klementyny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Klementyna

Klementyna – żeński odpowiednik imienia Klementyn, a z kolei imię Klementyn pochodzi od imienia Klemens, które w języku łacińskim oznacza „człowiek o łagodnym usposobieniu, delikatny, pobłażliwy”.

Kobiety o imieniu Klementyna są spokojnymi, cichymi osobami, mają zrównoważony charakter, który pozwala im oceniać obiektywnie i racjonalnie siebie, swoje otoczenie i każdą sytuację. Jeśli postawią przed sobą określony cel, będą wytrwale, pilnie i cicho pracować, aż osiągną to, co sobie postanowiły. Nie zniechęcają ich porażki i niepowodzenia, po klęsce potrafią rozpocząć pracę od nowa. Klementyna jest rozsądna, odważna, zdecydowana i odpowiedzialna. Nie boi się ponieść konsekwencji swoich decyzji i odpowiadać za swoje działania. Jednocześnie kobiety o tym imieniu są bardzo wrażliwe na wszystko, co je otacza. Przejmują się losem innych ludzi, starają się w miarę swoich możliwości pomagać innym. Bardzo poważnie traktują życie. Klementyna zawsze pozostaje wierna swoim ideałom, które konsekwentnie realizuje w swoim życiu. Bywa introwertyczką, zamykającą się w sobie, ale zazwyczaj jest otwartą, towarzyską, zawsze życzliwą dla innych osobą.

Tym, co z pewnością charakteryzuje Klementynę jest szlachetność i odważne bronienie swoich ideałów, co nieraz sprowadza na nią kłopoty. Ona jednak nie boi się stawiać im czoła. Kobiety o tym imieniu często obdarzone są artystycznymi talentami i mają duszę artystek. Interesują się literaturą, sztuką, wrażliwe są na piękno malarstwa i piękno przyrody. W miłości Klementyna jest bardzo wrażliwa, uczuciowa i czuła, ale nie okazuje tego, by nie stracić kontroli nad sytuacją. Lubi spędzać beztrosko czas w dobrym towarzystwie, chętnie  chodzi na przyjęcia i sama chętnie przyjmuje gości.

Imieniny Klementyny

Klementyna imieniny obchodzi: 21 października i 29 listopada.

Znane imienniczki

  • Klementyna z Tańskich Hoffmanowa – pisarka, tłumaczka, wydawczyni, jedna z pierwszych pisarek dla dzieci;
  • Klementyna Orleańska – księżniczka francuska, księżna Saksonii;
  • Maria Klementyna Sobieska – wnuczka Jana III Sobieskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *