Liwia (imię) – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Liwia? Kiedy są imieniny Liwii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Liwia

Liwia – imię żeńskie pochodzące ze starożytnego Rzymu, pierwotnie oznaczało „należąca do rodu Liwiuszów”. Inna etymologia wywodzi to imię od łacińskiego słowa livor – „siniec, zazdrość, zawiść”. Męskim odpowiednikiem tego mienia jest Liwiusz. W Polsce imię mało popularne. Liwia obchodzi imieniny 13 listopada, 14 grudnia, 12 lutego, 14 września, 14 października.

Kobieta o imieniu Liwia jest osoba aktywną, przedsiębiorczą i dynamiczną, w szczególności dotyczy to osiągania przez nią postawionych sobie celów. Liwie należą do osób śmiałych i ambitnych, nie bojących się nowych wyzwań. Nie ulegają łatwo wpływom i woli innych ludzi, lubią mieć swoje zdanie, często odmienne od opinii ogółu, wszelkie decyzje, sądy i opinie weryfikują i rozważają indywidualnie i subiektywnie. Mimo swej przebojowości i aktywności w działaniu, bywają raczej osobami zamkniętymi i cichymi, co często odbierane jest przez innych jako wyniosłość i nieprzystępność.

Liwia nie należy do osób ufnych i łatwo nawiązujących nowe znajomości. Wówczas bywa nieśmiała i zamknięta w sobie, ale gdy ktoś zdobędzie jej zaufanie, potrafi być serdeczną, oddaną i wspaniałą przyjaciółką. Bardzo potrzebuje miłości i wsparcia drugiej osoby. To właśnie świadomość, że może na kimś polegać, że może oprzeć się w trudnościach na drugiej osobie, sprawia, iż łatwiej jej osiągać sukcesy w różnych dziedzinach życia zawodowego. Zatem poza przebojowością, dużą aktywnością w działaniu niezbędne jej jest wsparcie partnera, a wówczas jej możliwości są jeszcze większe. Liwia bywa również nerwowa, chaotyczna w swoim działaniu, roztargniona.

Imieniny Liwii

Liwia obchodzi imieniny: 14 października, 13 listopada.

Znane imienniczki

  • Liwia Druzylla – cesarzowa rzymska, zona cezara Okrawiana Augusta;
  • Livia Soprano – postać fikcyjna z serialu „Rodzina Soprano”, matka Tony’ego Soprano;
  • Liv Ullmann – aktorka norweska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *