Imię: Prokop – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Prokop? Kiedy są imieniny Prokopa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Prokop

Prokop – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od słowa prokope ‘postęp, rozwój, gotowość’, dlatego mężczyzna noszący to imię jest zawsze gotowy do działania. Ponadto, wyróżnia się ogromną kreatywnością i potrafi znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Oprócz tego, Prokop charakteryzuje się wielką ambicją, w związku z czym stale doskonali swoje zdolności i zazwyczaj kończy kilka fakultetów, dlatego nie ma problemów ze znalezieniem wymarzonej pracy.

Przede wszystkim, korzysta z życia, nie chce zmarnować ani jednego dnia, w związku z czym nie traci czasu na załatwianie błahych spraw czy żywienie urazy do innych ludzi. Poza tym, w dążeniu do celu cechuje go upór, gdyż jest on osobą bardzo wytrwałą, która za wszelką cenę chce osiągnąć wyznaczony sobie cel w życiu. Z pewnością, dużą wagę przywiązuje do tego, co na jego temat mówią inni, bowiem niesamowicie mu zależy mu na dobrej opinii wśród współpracowników, kolegów, sąsiadów czy rodziny.

Warto podkreślić to, iż Prokop ceni sobie prawdomówność, dlatego brzydzi się kłamstwem, które uważa za bardzo krzywdzące. Z pewnością, jest  sprawiedliwy i zawsze postępuje zgodnie z własnym sumieniem, a także kodeksem prawnym. Nie ulega wątpliwości , iż mężczyzna o tym imieniu jest również wyrozumiały, a także nigdy nie ocenia nikogo z góry, co zapewne można uznać za ogromną zaletę Prokopa. Ponadto, kultywuje takie wartości jak miłość i przyjaźń, a także lubuje się w pięknie.

Oczywiście, Prokop to mężczyzna niezwykle towarzyski, dlatego jego dom często jest pełen gości, których wręcz uwielbia zapraszać do swego gniazdka. Należy podkreślić, iż jest on typem eleganta, starannie dobierającego elementy swojej garderoby. Posiada również predyspozycje przywódcze i dlatego doskonale sprawdza się w roli kierownika, a co najważniejsze jest on bardzo ceniony i poważany przez podwładnych. Kolejnym jego atutem jest umiejętność rozmawiania z ludźmi oraz przekonywanie ich do swoich racji.

Imieniny Prokopa

Imieniny Prokopa są obchodzone najczęściej 8 lipca i 4 sierpnia. Prokop może obchodzić imieniny także: 27 lutego oraz 25 marca.

Znani imiennicy

  • św. Prokop – męczennik, święty kościoła katolickiego i prawosławnego,
  • św. Prokop z Sazawy – czeski zakonnik i pustelnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *