Imię: Regina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Regina? Kiedy są imieniny Reginy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Regina

Regina to imię wywodzące się z języka łacińskiego, w którym słowo „regina” tłumaczy się jako „królowa”. Imię to oznacza żonę lub córkę królaRegina Coeli to jedno z określeń Matki Boskiej, oznaczające Królową Nieba. Pierwszy człon tego przydomka stał się w średniowieczu imieniem żeńskim nadawanym w krajach romańskich. W Polsce imię Regina pojawiło się w końcu XIV wieku. Obecnie nie cieszy się taką popularnością jak dawniej.

Regina ma wiele cech związanych z „królewską” etymologią imienia. Jest wyniosła i dumna, wręcz majestatyczna. Wzbudza powszechny szacunek już samą postawą i zachowaniem. Nosi się jak dama, jest pełna wrodzonej godności. Pragnie, by otoczenie zwracało na nią uwagę, czasem bywa kapryśna. Jest pewna swej urody, inteligencji i elokwencji. Wyróżnia się ambicją, władczym charakterem i energicznym usposobieniem.

Kobieta nosząca to imię jest pełną temperamentu indywidualistką o twórczym umyśle. Zawsze podąża własnymi ścieżkami. Ma duże zdolności organizacyjne. Jest skryta, tajemnicza i poważna, umiejętnie ukrywa swe emocje i nie lubi okazywać słabości. Lubi przyjęcia i towarzystwo, szczególnie osób, na tle których może zabłysnąć. Jest miłośniczką przyrody. Dąży do osiągnięcia znaczących sukcesów, w pracy jest bardzo skupiona i szybko awansuje, zazwyczaj na wysokie stanowisko. Najlepiej odnajdzie się jako dziennikarka lub w zawodzie związanym z muzyką (głównie poważną) bądź nauką. Stara się być idealną żoną i matką. Jest oszczędna, ale nie skąpa. Podejmuje wiele prac, ale z powodu słabej woli brakuje jej konsekwencji i wytrwałości, przez co zdarza się, że nie potrafią zrealizować pewnych zadań do końca. Jednak wynikające z tego porażki nie podłamują jej wiary w siebie.

Imieniny Reginy

Imieniny Reginy są obchodzone najczęściej dnia 7 września, lecz Regina może także obchodzić imieniny: 18 stycznia, 17 marca oraz 21 listopada.

Znane imienniczki

  • Regina Hall – aktorka amerykańska
  • Regina Spektor – piosenkarka amerykańska
  • Regina Smendzianka – polska pianistka
  • Regina Pisarek – polska piosenkarka
  • Regina Gerlecka – polska szachistka
  • Regina Kamińska – polska aktorka
  • Regina Fleszarowa – polska działaczka społeczna i polityk
  • Regina Brett – amerykańska pisarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *