Imię: Tymon – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Tymon? Kiedy są imieniny Tymona i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Tymon

Tymon – Imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego „ten, który czci”. Określa osobę uwielbianą, o wielkim sercu oraz gorącego temperamentu, a także kogoś, kto cieszy się szacunkiem. Tymon to osoba wesoła, która lubi się śmiać nie tylko z cudzych, ale i z własnych błędów. Posiada wielkie zdolności umysłowe i jest wszechstronnie uzdolniony. Osoba bardzo energiczna i ruchliwa, zawsze gotowa do działania.

Bardzo ambitny i pracowity, a przy tym dość zachłanny. Nie należy do osób  spokojnych i opanowanych gdyż łatwo wybucha gniewem oraz otwarcie wyraża swoje niezadowolenie. Działa pod wpływem impulsu, brak mu cierpliwości. Nie jest to osoba stała w swych uczuciach, raczej skłonna do zdrad. Aktywny i nieco zbyt pochopny przy podejmowaniu decyzji.

Chętnie uprawia różnego rodzaju sporty oraz bierze udział w konkursach. Czasami zbyt beztrosko podchodzi do życia, dlatego też często dostaje mu się za swoje. Rodzina to dla niego zdecydowanie najważniejsza instytucja. W młodości skłonny do lenistwa i niesystematycznej nauki. Za to w przyszłości jest to wzorowy i solidny pracownik. Wiecznie pełen energii i gotowy do działań. Tymon to osoba dokładna i pracowita. Znajomi i rodzina zwracając się do Tymona często używają zdrobnień takich jak: Tymonek, Tymuś, Tymcio, Tym.

Imieniny Tymona

Tymon imieniny obchodzi: 19 kwietnia, 20 kwietnia, 28 lipca i 28 września.

Znani imiennicy

  • Tymon Niesiołowski – malarz i grafik, pedagog, reprezentant nurtu nowego klasycyzmu w latach 20 XX wieku;
  • Tymon Terlecki – nestor polskiej literatury emigracyjnej, krytyk literacki i teatralny, eseista i organizator życia naukowego i literackiego w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych;
  • Tymon Tymański – współczesny polski kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik; twórca pojęcia yass;
  • Tymon Zaborowski – polski poeta okresu przełomu między klasycyzmem a romantyzmem;
  • Święty Tymon – postać biblijna, święty Kościoła katolickiego, uczeń apostolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *