Magdalena – imię pochodzenia hebrajskiego oznaczające “pochodząca z Magdalii” – miasta, które położone jest na północny zachód od Tyberiady nade jeziorem Genezaret. Maria Magdalena była pierwszą, która zobaczyła Jezusa tuż po tym jak zmartwychwstał. Pochodziła z Magdalii niedaleko Nazaretu. Dlatego też stąd się wziął jej przydomek. Wraz z Jezusem przybyła z Galilei do Jerozolimy, gdzie była świadkiem Jego śmierci.

Magdalena to osoba wrażliwa i subtelna. Troszczy się o bliskich i nie ma serca by wyrządzić komuś krzywdę. Niesie pomoc swoim bliskim i zamiast własnego szczęścia widzi na pierwszym planie szczęście bliskich. Nie jest podatna na wszelkie złudzenia. Jest optymistką i zawsze pragnie by uchwycić każdą chwilę życia. Magdaleny to kobiety sprytne i wrażliwe na sztukę. Lubią poezję, sztukę czy filozofię. Są atrakcyjne i uwodzicielskie, mają w sobie seksapil. Bardziej wolą żyć na wysokich obrotach niż prowadzić dom i nie robić kariery zawodowej.

Magdaleny to także bardzo romantyczne osoby, które kierują się w życiu głosem serca. Mają jednak dwa oblicza, na co może też wskazywać znak zodiaku – Skorpion. Podadzą pomocną dłoń każdemu kto cierpi i zrobią to za cenę własnego szczęścia lub powodzenia. Lubią miłosne przygody, ale raczej nie są skore do zakładania rodziny. Nie potrafią długo wytrwać w związku, chyba że trafią na wymarzonego mężczyznę, który podoła ich wszystkim wymaganiom.

Znajomi i rodzina zwracają się do nich używając zdrobnień takich jak: Madzia, Magda, Magdalenka, Magdusia, Magduszka, Magdzia, Lena.

Znane imienniczki:

  • św. Maria Magdalena – towarzyszyła Jezusowi i 12 apostołom
  • Magdalena Cielecka – polska aktorka
  • Magdalena Umer – polska piosenkarka, dziennikarka, reżyser, wykonawczyni poezji śpiewanej
  • Madeleine Albright – amerykańska polityk, była sekretarz stanu

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *