Imię: Sylwia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Sylwia? Kiedy są imieniny Sylwii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sylwia

Imię Sylwia pochodzi od łacińskiego słowa ‚Silvio’ i oznacza „leśny, dziki, żyjący w lesie”. W Polsce pojawiło się już w XIX w. i bardzo szybko zyskało na popularności. Jego męskim odpowiednikiem jest imię Sylwiusz.

Osoba o tym imieniu odznacza się wysoką aktywnością zarówno fizyczną, jak i społeczną. Jest bardzo ruchliwa i śmiało można powiedzieć, że „wszędzie jej pełno”. Jej charakter i osobowość są bardzo zmienne. Nie trzeba jej długo do niczego przekonywać, z niebywałym entuzjazmem i optymizmem reaguje na każdą propozycję współpracy czy też zabawy – po prostu lubi, kiedy coś się dzieje. Monotonia, nuda i rutyna zdecydowanie nie są dla niej.

To, co często wpędza ją w kłopoty, to właśnie jej przesadny entuzjazm. Ochoczo bierze bowiem udział we wszystkim, co podsuwa jej los, nie zważając na towarzystwo i konsekwencje. Rezultaty bywają tragiczne, zaś ona sama popada wtedy w melancholijny, wręcz depresyjny nastrój. Sama uważa się za osobę samodzielną i niezależną, w rzeczywistości jednak pragnie, aby ktoś nią pokierował i otoczył opieką.

Jest bardzo przywiązana do rodziny i bliskich. W trudnych chwilach to właśnie do nich udaje się po radę i wsparcie. Mimo swojego słomianego zapału i nietypowych pomysłów, robi wszystko, aby przynajmniej najbliższych do siebie nie zrazić. Chętnie udziela się społecznie, zwłaszcza w akcjach wspierających ekologię i ochronę środowiska. Nie oznacza to jednak wcale, że Sylwia jest zagorzałym ekologiem. Chęć pokazania się i wzięcia udziału w głośnej demonstracji jest silniejsza od jej prawdziwych poglądów i przekonań.

Niestety nie jest odporna na pojawiające się zewsząd trudności i przeciwności. Napotykane przez nią problemy szybko ją zniechęcają, zrażają i załamują. Lubi przyrodę i czas spędzany na łonie natury. Pasjonuje ją poezja, ukryte znaczenie snów, świat magii i mistycyzm. Jest wrażliwa, lecz nie sentymentalna. Bierze życie takim, jakie jest, czasem jednak zbyt łatwo się poddając. To typowa marzycielka, jednak kiedy trzeba, potrafi kierować się zdrowym rozsądkiem.

Imieniny Sylwii

Sylwia imieniny może obchodzić w następujące dni: 11 marca, 3 listopada, 9 lipca.

Znane osoby o imieniu Sylwia

  • Sylwia Gliwa – polska aktorka filmowa i teatralna,
  • Sylwia Gruchała – polska florecistka, medalistka olimpijska,
  • Sylwia Grzeszczak – polska piosenkarka,
  • Sylwia Wiśniewska – polska wokalistka pop,
  • Sylwia Wysocka – polska aktorka teatralna i filmowa.
  • Sylwia Dekiert – polska dziennikarka sportowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *