Modne imię Imieniny 11 marca, 3 listopada, 9 lipca, Imię żeńskie na S

Imię Sylwia pochodzi od łacińskiego słowa ‚Silvio’ i oznacza „leśny, dziki, żyjący w lesie”. W Polsce pojawiło się już w XIX w. i bardzo szybko zyskało na popularności. Jego męskim odpowiednikiem jest imię Sylwiusz.

Osoba o tym imieniu odznacza się wysoką aktywnością zarówno fizyczną, jak i społeczną. Jest bardzo ruchliwa i śmiało można powiedzieć, że „wszędzie jej pełno”. Jej charakter i osobowość są bardzo zmienne. Nie trzeba jej długo do niczego przekonywać, z niebywałym entuzjazmem i optymizmem reaguje na każdą propozycję współpracy czy też zabawy – po prostu lubi, kiedy coś się dzieje. Monotonia, nuda i rutyna zdecydowanie nie są dla niej.

To, co często wpędza ją w kłopoty, to właśnie jej przesadny entuzjazm. Ochoczo bierze bowiem udział we wszystkim, co podsuwa jej los, nie zważając na towarzystwo i konsekwencje. Rezultaty bywają tragiczne, zaś ona sama popada wtedy w melancholijny, wręcz depresyjny nastrój. Sama uważa się za osobę samodzielną i niezależną, w rzeczywistości jednak pragnie, aby ktoś nią pokierował i otoczył opieką.

Jest bardzo przywiązana do rodziny i bliskich. W trudnych chwilach to właśnie do nich udaje się po radę i wsparcie. Mimo swojego słomianego zapału i nietypowych pomysłów, robi wszystko, aby przynajmniej najbliższych do siebie nie zrazić. Chętnie udziela się społecznie, zwłaszcza w akcjach wspierających ekologię i ochronę środowiska. Nie oznacza to jednak wcale, że Sylwia jest zagorzałym ekologiem. Chęć pokazania się i wzięcia udziału w głośnej demonstracji jest silniejsza od jej prawdziwych poglądów i przekonań.

Niestety nie jest odporna na pojawiające się zewsząd trudności i przeciwności. Napotykane przez nią problemy szybko ją zniechęcają, zrażają i załamują. Lubi przyrodę i czas spędzany na łonie natury. Pasjonuje ją poezja, ukryte znaczenie snów, świat magii i mistycyzm. Jest wrażliwa, lecz nie sentymentalna. Bierze życie takim, jakie jest, czasem jednak zbyt łatwo się poddając. To typowa marzycielka, jednak kiedy trzeba, potrafi kierować się zdrowym rozsądkiem.

Znane osoby o imieniu Sylwia:

  • Sylwia Gliwa – polska aktorka filmowa i teatralna,
  • Sylwia Gruchała – polska florecistka, medalistka olimpijska,
  • Sylwia Grzeszczak – polska piosenkarka,
  • Sylwia Wiśniewska – polska wokalistka pop,
  • Sylwia Wysocka – polska aktorka teatralna i filmowa.
Twoje imię
Jakie imię wybrać?