Imię: Barnaba – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Barnaba? Kiedy są imieniny Barnaby i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Barnaba

Barnaba – imię pochodzenia aramejskiego, wywodzi się od słów Bar-nebuch i oznacza ‘syn pocieszenia, syn proroctwa’. Na początku trzeba powiedzieć o tym, iż to imię należy do bardzo rzadkich i nigdy w Polsce nie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu jest typem marzyciela, ciągle chodzi z głową w chmurach, nie wie nic o Bożym świecie, a gdy ktoś go próbuje przywołać do rzeczywistości, jest jego największym wrogiem. Poza tym, Barnabie nie zależy na majątku, nie dąży do wielkiej kariery, a niejednokrotnie trudno mu nawet związać koniec z końcem, gdyż nie myśli o zapewnieniu bytu swej rodzinie, bowiem wiele czasu poświęca sprawom duchowym. Oprócz tego, Barnabę cechuje spokojne usposobienie, jest opanowany, nigdy nie krzyczy, kiedy zabiera głos, starannie dobiera słowa, by nikogo nie obrazić. Fascynuje go to, co nieznane, dlatego ciągle śni o dalekich podróżach, podczas których przeżywa niesamowite przygody.

Nie zapominamy także o tym, że Barnaba zawsze swoje sprawy załatwia sam, nie ma w zwyczaju polegać na innych, gdyż uważna, że nikt nie potrafi wykonać danego zadania tak dobrze jak on. Z pewnością, interesują go wszelkiego rodzaju nowinki, zawsza technologiczne, którym przygląda się z podziwem. Nie znosi skostniałych zasad, ponieważ uważa, że ograniczają one człowieka i zabijają jego indywidualność. Ogromną jego zaletą jest wyrozumiałość i wielka tolerancja. Ponadto, mężczyzna noszący to imię zawsze zachowuje się z taktem, często stawiany jest jako wzór dżentelmena, w związku z czym nie ma się co dziwić, iż przyciąga do siebie kobiety niczym magnez. Jednak nie można nazwać go kobieciarzem, ponieważ wszystkie panie traktuje z szacunkiem i jest wierny damie swego serca.

Imieniny Barnaby

Barnaba imieniny obchodzi 11 czerwca oraz 16 czerwca.

Znani imiennicy

  • św. Barnaba – apostoł,
  • św. Barnaba eremita – żyjący w X/XI wieku opat benedyktyński,
  • Antoni Barnaba Jabłonowski –działacz polityczny,
  • Barnaba (Władimir Wiktorowicz Kiedrow) – metropolita Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego,
  • Barnaba (Wiaczesław Fiłatow) – biskup Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego,
  • Barnaba (Wasilij Safonow) – rosyjski biskup prawosławny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *