Imię: Ida – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Ida? Kiedy są imieniny Idy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ida

Ida – żeńskie imię pochodzenia germańskiego. Skrócona forma od takich imion, jak „Ideburga” i „Iduberga”. Inna hipoteza zakłada, iż wywodzi się ono ze starosaksońskiego słowa ‚idis’ oznaczającego „wieszczka”„jasnowidząca”. Kolejna teoria natomiast głosi, iż imię Ida pochodzi od imion dwuczłonowych, u których skróceniu ulegał człon drugi (np. Adelajda).

Kobiety o tym imieniu mają wszechstronne zainteresowania i pasje. Bardzo inteligentne, bystre i spostrzegawcze, co zresztą potrafią w wielu sytuacjach bez skrupułów wykorzystać.

Monotonia, nuda i szarość dnia codziennego zdecydowanie nie są dla nich. Wciąż szukają czegoś nowego, ciągle do czegoś dążą, wszelkie zmiany, które wywracają ich życie do góry nogami, to ich żywioł. Dużo podróżują, wciąż zmieniają miejsce zamieszkania i krąg znajomych. Lubią się wyróżniać na tle swoich przyjaciół i bliskich.

Typowe choleryczki. Bywają nadpobudliwe, choć zwykle starają się panować nad swoimi reakcjami. Uczuciowe i wrażliwe. Nic nie jest w stanie ich tak zmotywować, jak miłość i bliska kochająca osoba.

Posiadają bardzo dobrze rozwiniętą intuicję, którą kierują się przy podejmowaniu najważniejszych w ich życiu decyzji. Pamięć również nigdy ich nie zawodzi. Przestrzega w życiu najsurowszych norm moralnych i tego samego wymaga od innych.

Zazwyczaj uzdolnione artystycznie. Idealnie sprawdzają się w zawodach, które wymagają odwagi, energii i umiejętnego kierowania zespołem.

Imieniny Idy

Imieniny Idy są obchodzone najczęściej dnia 13 kwietnia, lecz Ida może także obchodzić imieniny: 15 stycznia, 8 maja, 4 września oraz 29 października.

Znane imienniczki

  • Ida Nowakowska – polska tancerka
  • Ida Kamińska – polska aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *