Imię: Tekla – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Tekla? Kiedy są imieniny Tekli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Tekla

Żeńskie imię Tekla pochodzi od greckich słów ‚theo’ – „Bóg” i ‚kleos‚ – „sława”, i oznacza tyle, co „chwalić Boga”.

Tekla to osoba bardzo niestała emocjonalnie, nerwowa, nadpobudliwa i płochliwa. Marzycielka, której cele i pragnienia rzadko zostają zrealizowane. Świat i otaczającą rzeczywistość ocenia za pośrednictwem własnych odczuć i emocji.

Łatwo ulega wpływom innych osób. Jej bogata wyobraźnia sprawia, że często patrzy na wszystko nierealnie, odrzucając rzeczywisty stan rzeczy. Może być przez to postrzegana jako osoba powierzchowna i mało atrakcyjna.

Ma duże problemy z podejmowaniem trafnych decyzji, lecz ogromną wolę walki. Jej nadpobudliwość znacznie przewyższa zdolność prawidłowego reagowania, co może w niektórych wypadkach prowadzić do niekontrolowanych wybuchów agresji.

Ciężko radzi sobie z problemami i wszelkimi trudnościami, które przyjdzie jej w życiu napotkać. Staje się wtedy bezbronna i bezsilna, zaś sytuacja tak zawiła i skomplikowana, że wszelkie decyzje, które podejmie, będą miały ten sam negatywny skutek.

Odpowiedzialność i dyscyplina z pewnością nie należą do jej mocnych stron. Dobrze sprawdza się w takich zawodach, jak dziennikarstwo, aktorstwo czy pisarstwo. Równie dobrze odnajduje się w świecie mody.

Jej bujna wyobraźnia idzie w parze z nadzwyczaj dobrą intuicją. Nie jest jednak stała w poglądach, celach i pragnieniach. Bywa zazdrosna i zaborcza względem bliskich.

Imieniny Tekli

Imieniny Tekli są obchodzone najczęściej 30 sierpnia i 23 września. Tekla może obchodzić imieniny także: 4 maja, 7 października oraz 15 października.

Znane imienniczki

  • Tekla Juniewicz (z domu Dadak) – polska superstulatka, najstarsza żyjąca Polka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *