Modne imię Imieniny 13 lutego, 15 września, 22 kwietnia, 28 lutego, 30 kwietnia, 9 marca, Imię żeńskie na K, Imiona żeńskie

Kaja to imię, którego pochodzenie nie jest do końca jasne, gdyż etymolodzy wskazują na trzy hipotezy mówiące o jego powstaniu. Otóż, pierwsza teoria zakłada, że jest ona żeńskim odpowiednikiem skandynawskiego imienia Kaj, druga mówi o tym, iż jest ono zdrobnieniem imienia Katarzyna, a według trzeciej hipotezy jest ono formą imienia Gaja. Imię Kaja pojawiło się w Polsce niedawno i jest niezwykle rzadko nadawane.

Kobieta o imieniu Kaja jest niezwykle dokładną osobą, musi mieć wszystko na swoim miejscu i nigdy nie odczuwa pełnej satysfakcji z tego, co zrobiła, bowiem uważa, iż mogła dane zadanie wykonać lepiej. Niestety, bierze dużą odpowiedzialność na siebie, nawet za sprawy, na które nie ma najmniejszego wpływu. Wypływa to z jej przekonania, że gdyby coś powiedziała lub wbrew przeciwnie nie mówiła nic, wszystko potoczyłoby się pomyślnie.

Poza tym, nie jest dobrą towarzyszką rozmowy, zawsze szuka dziury w całym, gdyż sądzi, iż wszyscy dookoła chcą jej coś zarzucić. Oprócz tego, je tylko w swoim domu, ponieważ jest sceptycznie nastawiona do potraw przyrządzanych przez inne osoby. Z pewnością, jest wielbicielką ślicznych przedmiotów oraz dobrej muzyki. Ma zmysł artystyczny i dlatego doskonale się sprawdza w dekorowaniu wnętrz. Kaja jest miła dla innych, ale się z nikim przesadnie nie spoufala, zwłaszcza na gruncie zawodowym.

Przede wszystkim, nie znosi sztywnych spotkań, w szczególności gdy to nie ona wybierała towarzystwo. Chodzi tu głownie o bankiety służbowe czy wigilię w pracy. Oczywiście, Kaja potrafi być wrażliwa i stała w uczuciach. Dlatego gdy danemu mężczyźnie uda się podbić jej serce, może być pewien wierności oraz miłości Kai. Nie ulega wątpliwości to, że rewelacyjnie sprawdza się w roli żony i matki, chociaż czasami jej perfekcjonizm daje w kość domownikom, którzy są typami bałaganiarza. Trzeba także powiedzieć o tym, że cechuje ją silny charakter i nigdy nie załamuje się niepowodzeniami, które wręcz ją wzmacniają psychicznie.

Znane imienniczki:

  • Kaja Paschalska – aktorka i piosenkarka,
  • Kaja Danczowska – skrzypaczka,
  • Kaja Bień – aktorka filmowa i teatralna,
  • Kaja Tokarska – lekkoatletka, płotkarka,
  • Kaja Załęczna – piłkarka ręczna.
Twoje imię
Jakie imię wybrać?