Imię: Ulryk – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ulryk? Kiedy są imieniny Ulryka i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ulryk

Ulryk – imię pochodzenia germańskiego, wywodzi się od słów uodal ‘majątek, dziedziczny’ i richti ‘bogaty, potężny’, a więc oznacza ‘człowieka pochodzącego z bogatego roku’. Ponadto jego oboczną formą jest imię Udalryk. W naszym kraju jest ono mało powszechne i nigdy nie cieszyło się większym zainteresowaniem.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest rodzinnym człowiekiem, niezwykle przywiązanym do ogniska domowego. Cechuje go również wrażliwość, dlatego łatwo go zranić, zwłaszcza złym słowem. Warto zwrócić uwagę na to, iż dobrze radzi sobie w pracy, bowiem jest zaradny i przedsiębiorczy. A, co ciekawe nierzadko też prowadzi własny interes i to z powodzeniem. Na uwagę zasługuje fakt, że Ulryk jest otwartą osobą, niemającą problemów z nawiązywaniem nowych kontaktów. Poza tym, zawsze jest pogodny, uśmiechnięty i optymistycznie nastawiony do świata i ludzi. Z pewnością, mężczyzna o tym imieniu nigdy nie idzie na łatwiznę, preferuje trudne rozwiązanie i podąża krętymi ścieżkami, ponieważ woli sam decydować o sobie, a nie naśladować innych.

Nie ulega wątpliwości to, posiada ogromny urok osobisty, dlatego ma powodzenie u kobiet. Otóż, zawsze jest nienagannie ubrany, często prawi paniom komplementy, uśmiecha się do nich, w związku z czym gdyby tylko chciał, mógłby je zmieniać jak rękawiczki. Ale Ulryk nie jest typem kobieciarza, zawsze jest wierny damie swego serca, gdyż uważa, że tylko raz można się naprawdę zakochać w życiu. Z pewnością, ceni sobie szczerość i naturalność i nic go tak nie denerwuje jak obłuda ludzka. Oprócz tego, zawsze postępuje w zgodzie z własnym sumieniem, bowiem Ulryk jest człowiekiem honoru, dlatego często jest wzorem postępowania dla swoich bliskich, dla których jest autorytetem, niemalże ideałem męża, ojca, syna, brata czy przyjaciela.

Imieniny Ulryka

Ulryk obchodzi imieniny: 20 lutego i 14 lipca.

Znane postacie

  • św. Ulryk (Udalryk),
  • Ulryk – książę z dynastii Gryfitów, biskup kamieński,
  • Ulryk I Założyciel – hrabia Wirtembergii,
  • Ulryk IV Wirtemberski – hrabia Wirtembergii,
  • Ulryk Czerwonka – dowódca czeskich oddziałów najemnych walczących po stronie krzyżackiej w wojnie trzynastoletniej, z pochodzenia Czech,
  • Ulrich von Jungingen – mistrz krzyżacki, dowodził wojskami krzyżackimi w bitwie pod Grunwaldem,
  • Ulrich von Hutten – pisarz niemiecki,
  • Hans Ulrich von Schaffgotsch – górnośląski hrabia, mąż Joanny Schaffrotsch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *